LAIF » PREMIERA: Nowy teledysk queerowego zespołu Someone Who Isn’t Me i wsparcie dla polskiej społeczności LGBTQ+

PREMIERA: Nowy teledysk queerowego zespołu Someone Who Isn’t Me i wsparcie dla polskiej społeczności LGBTQ+

„Kolaż surowych chwil i rozmazanych obrazów. Uciążliwy upał w środku dnia, pot, smród i tłok. Nocne imprezy z przyjaciółmi na pustych ulicach, w parkach, na plaży i w barach. Nostalgia i tęsknota za tym, co było i wspomnieniami, które dopiero tworzymy”. – tak opisują swój najnowszy klip dziewczyny z greckiego zespołu Someone Who Isn’t Me.

Someone Who Isn’t Me (S.W.I.M.) to nowy projekt muzyczny z Grecji tworzony przez trzy dziewczyny z Aten, Loo, Maria and Gina. Analogowe dźwięki, syntezatory, chaotyczne gitary, wirtualne smyczki, kobiece wokale i nieregularny rytm to wszystko, na co składa się S.W.I.M. 

Dziewczyny z zespołu poruszone ostatnimi wydarzeniami w Polsce, chciałby przekazać wiadomość i wyrazy wsparcia dla polskiej społeczności LGBTQ+:

„Jako trzy queerowe kobiety mieszkające w konserwatywnym Państwie, codziennie doświadczamy nietolerancji i mowy nienawiści (wobec nas i naszych w przyjaciół). Ale nigdy się nie poddamy w walce o nasze prawa i prawa innych – to bardzo ważne, żeby ludzie mogli być szczęśliwi i żyć w poczuciu akceptacji, niezależnie od orientacji seksualnej, wyznania czy koloru skóry. Chcemy pokazać solidarność i nasze wsparcie dla osób LGBTQ+ w Polsce, życzymy wam mocy  i wytrwałości w walce za miłość i akceptację! Pieprzyć przemoc i nienawiść!”.

Zobacz też inne wydarzenia

24.04.2015, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, SUPER GIRL & ROMANTIC BOYS I LATAJĄCE PIĘŚCI22.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu21.05.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, Sóley