LAIF » RECENZJA: HVOB – TRAIALOG (STIL VOR TALENT)

RECENZJA: HVOB – TRAIALOG (STIL VOR TALENT)

hvob

✮✮✮✮✮☆☆☆☆☆

HVOB należy do tych wykonawców, którzy potrafią oczarować, nawet jeśli są trochę nudni. Tworzą taneczną muzykę na deszczowe dni, a tych późną wiosną nie powinno brakować. Austriacki duet pozostając w objęciach wytwórni Olivera Koletzkiego, trzyma się formatu sprawdzonego na pierwszej płycie. Paul Wallner stuka w pady i pstryka myszką w laptopie, a Anna Muller mruczy do mikrofonu, okazyjnie grając akordy na klawiszach.

I to w zasadzie wystarcza, by stworzyć przyjemny, lecz nieporywający, zimny i wycofany tech house. Dziesięć numerów bije pulsacjami basu, wibracjami cyfrowej syntezy z zatopionym introwertycznym wokalem, wpędzając słuchacza w dołującą monotonię. Ale to nie zarzut – ta konwencja ma swój urok, choć nie wydaje mi się, by można fascynować się tą muzyką. Po prostu spełnia swoje zadanie, sprawdza się na „warm-upach” w małych klubach. Ponadto sam zespół świetnie sobie radzi na żywo i czar tej muzyki rozkwita właśnie podczas live-actów. I tak odbieram tę ich kolejną płytę – jako zapis tematów, które zostaną zaprezentowane na koncertach. Nowe dane i treści, potrzebne takiemu wykonawcy, by nie grać wciąż tego samego.

Tekst: Jarek „Drwal” Drążek

Zobacz też inne wydarzenia

21.05.2015, WARSZAWA, KLUB PARDON, TO TU, Idris Ackamoor & The Pyramids03.06.2015, SOPOT, KLUB SFINKS700, MOUNT KIMBIE/URBAN ZOO03.06.2015, GDAŃSK, KLUB B90, PRESIDENT BONGO (GUS GUS)