LAIF » RECENZJA: Joywave – How Do You Feel Now (CultCo Music / Hollywood Records)

RECENZJA: Joywave – How Do You Feel Now (CultCo Music / Hollywood Records)

12

✮✮✮✮✮✮✮☆☆☆

Jak debiut to musi być wybuchowy, a jak grupa instagramowego pokolenia to zdecydowanie Joywave! I choć „How Do You Feel Now” nie jest prawdziwym debiutem, bo grupa nagrała „sama dla siebie” mini album w 2013 roku, to zaczyna się rąbnięciem pioruna wraz z numerem „Somebody New”, a dalej już wszystko płonie! Mieszanka indie rocka z disco, jaką proponują chłopaki nie jest może czymś oryginalnym, bo Passion Pit i .Fun szły już tą drogą, jednak Joywave zrobili to znacznie lepiej, weselej, z większą energią. Nieważne, czy w numerach dominuje elektroniczny bas, przybrudzone gary, pojękujące gitary, czy walenie po uszach „dziewięćdziesiątymi” (jak w „Tongues” i „In Clover”), ważne, że koleżkowie siedząc na kanapie w studio z gitarą i laptopem, nagrywając materiał, robią to z niesamowitą energią!
Taką hybrydę gatunków mógł zaproponować Delphic zamiast spapranej „dwójki”, a tak to nowojorczycy zapewne niebawem zabrzmią na końcowych napisach którejś z animacji Pixara, tym bardziej że związali się z Hollywood Records, własnością Disney Music Group. Oby tylko nie śpiewali w duecie z Violettą.

Tekst: Jarek „Drwal” Drążek

Zobacz też inne wydarzenia

13.08.2015, Sopot, Zatoka Sztuki Beach Club, GusGus24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL22-23.06.2015, Warszawa, Teatr Studio, Flying Lotus