Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » RELACJA: Pierwsza edycja Fest Festivalu za nami

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

RELACJA: Pierwsza edycja Fest Festivalu za nami

W dniach 23-24 sierpnia w Parku Śląskim odbyła się pierwsza edycja Fest Festivalu. W ciągu 2 dni festiwal odwiedziło 30 tysięcy osób. Wydarzenie trwało nieprzerwanie ponad 50 godzin, a na 8 scenach wystąpiło w sumie ponad 90 artystów z 20 krajów świata.

Sevdaliza, fot. Krzysztof Szlęzak

Piękna pogoda i ogromny, zielony teren parku, zaaranżowany na klimatyczne miasteczko festiwalowe. Instalacje artystyczne przygotowane we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych, strefy chillout’u, wake park, foodtrucki z kuchniami całego świata i strefa fashion – tak właśnie wyglądał Fest Festival.

Na festiwalu wystąpiły największe gwiazdy z całego świata. W piątek można było zobaczyć: projekt Albo Inaczej w składzie Piotr Zioła, Miuosh, Ten Typ Mes, Natalia Nykiel czy Paulina Przybysz; polskiego rock’owego artystę Organka; reprezentanta kalifornijskiej rapowej sceny – Schoolboya Q; obchodzącego swoje 22-te urodziny Alana Walkera; kilkunasto-osobową elektroniczną orkiestrę Meute; wokalistę i producenta JMSN czy zespół Little Dragon, tworzący muzykę w klimacie synth pop. W sobotę natomiast wystąpili tacy artyści jak: Jaden Smith – po raz pierwszy w Polsce; elektroniczny duet Disclosure; polscy artyści z gatunku hip-hop – Sokół czy Bedoes; autorka hitów “Szarówka” i “Malinowy Chruśniak” – Daria Zawiałow; amerykański duet r’n’b Lion Babe oraz Roisin Murphy, znana szerokiemu gronu jako założycielka kultowego zespołu Moloko.

Disclosure, fot. Zuzanna Sosnowska

Klimat, fot. Krzysztof Szlęzak

Fest Festival – podsumowanie

Na Śląsk zjechali się goście z różnych zakątków Polski, którzy już po pierwszej edycji okrzyknęli wydarzenie najpiękniejszym festiwalem w Polsce. Udało się osiągnąć sukces zarówno organizacyjny, jak i wizerunkowy, o czym świadczą dziesiątki pozytywnych komentarzy oraz wiadomości od uczestników.

Fest Festival to unikalne wydarzenie, które niesie korzyści nie tylko dla festiwalowiczów, ale także dla mieszkańców okolicznych miast. W tym okresie, na Śląsku następuje ożywienie w strefie usług – rozwija się gastronomia, hotelarstwo czy turystyka. Organizatorzy zadbali o relacje i rozwój lokalnych firm. W produkcję zaangażowane było ponad 60 śląskich przedsiębiorców, którzy dbali o wszystkie aspekty festiwalu – zapewniali bezpieczeństwo, nagłośnienie, oświetlenie, segregację odpadów czy pomoc przy organizacji.

Niewątpliwie Fest Festival wpisał się na stałe na mapę polskich festiwali jako jedno z najbardziej zjawiskowych wydarzeń. Jak mówią uczestnicy – Fest intryguje klimatem i przestrzenią, hipnotyzuje i wciąga w szerokie spektrum gatunków muzycznych. Polska to tylko początek – w następnym roku Fest Festival rusza w świat i zaprasza gości nie tylko z naszego kraju, ale także z całej Europy.

Alan Walker, fot. Zuzanna Sosnowska

 

Zobacz też inne wydarzenia

4.07.2015, Sopot, Zatoka Sztuki, Skin 22.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu 22-23.06.2015, Poznań, Warszawa, Nothing But Thieves