LAIF » RELACJA: Techno Instytut: Wiosenna techno majówka zelektryzowała stolicę

RELACJA: Techno Instytut: Wiosenna techno majówka zelektryzowała stolicę

 

W Instytucie Energetyki w Warszawie odbyła się pierwsza z dwóch tegorocznych imprez pod szyldem Techno Instytut, reaktywowanego w ubiegłym roku cyklu tego typu imprez z początków XXI wieku.
 

Tekst: Damian Wojdyna
 

LenFaki.03HIGH-RES

Len Faki, fot. mat. prasowe


 

Już od samego początku frekwencja dopisywała, choć cała hala Instytutu z powodzeniem przyjęłaby dodatkową liczbę uczestników. Dość późna pora rozpoczęcia imprezy sprawiła, że po pierwsze, każdy mógł dotrzeć na czas (miejscówka znajduje się na zachodnim końcu Warszawy), po drugie, nikt nie chciał stracić ani chwili z tego, niewątpliwie, święta muzyki techno w tej części Polski.
 

Rozpoczynający Leon i Angelo Mike zaserwowali lżejsze odmiany techno i tech house, przygotowując grunt pod kolejne gwiazdy tego wieczora. Z polskich reprezentantów usłyszeliśmy takze Subject 9 – znanego m.in. ze świetnego labelu Audio Borderine i… niezłego technicznego kopnięcia.
 

13166051_10156766386630276_5642760903150903595_n

Gerhard Derksen, źródło: Facebook Angelo Mike


 

Drumcell w towarzystwie Truncate aka Audio Injection oraz duet Raiz to doskonale znające się, i często też razem występujące towarzystwo z Los Angeles. W Instytucie zaprezentowali solidną dawkę technicznych brzmień, a przez wielu uczestników występ pierwszej dwójki został ogłoszony za najlepszy na tej imprezie.
 

Jednak ten, kto przyjechał specjalnie na występ legendarnego Len Faki, ten z pewnością nie wyszedł z Instytutu rozczarowany. Reprezentant legendarnego Ostgut Ton oraz własnej, nie mniej znanej oficyny Figure, wycisnął ostatnie resztki energii z doskonale przygotowanego sprzętu, wprowadzając tłum w nieprzerwany taneczny trans.
 

Warto tu wspomnieć oczywiście o produkcji imprezy, która pozostaje na najwyższym poziomie. Światła we wnętrzu ogromnego, kilkunastopiętrowego budynku Instytutu, doskonale podkreślały jego kubaturę, niesamowitą industrialny klimat i przestrzeń. Ta surowość, ascetyzm i rozmach robią ogromne wrażenie, a w połączeniu z doskonałą muzyką i brzmieniem, nie bez powodu sprawiają, że chce się tu wrócić ponownie. I wrócimy z pewnością, na jesienną edycję Techno Instytutu.

Zobacz też inne wydarzenia

7-9.07.2015, Katowice, OFF Festival10.04.2015, WARSZAWA, HYDROZAGADKA, THE DUMPLINGS22.03.2015, WARSZAWA, STODOŁA, NATALIA PRZYBYSZ