Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » RELACJA: VI Konferencja Muzyczna Audioriver

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

RELACJA: VI Konferencja Muzyczna Audioriver

 
VI edycja Konferencji Muzycznej Audioriver powędrowała tym razem do Gdańska, gdzie w nowoczesnej przestrzeni Olivia Business Centre, gromadzącej zarówno wielkie firmy jak i inicjatywy start-upowe, odbyły się 4 zaplanowane bloki tematyczne. Równolegle, w oddzielnej przestrzeni odbywał się showcase partnera konferencji – sklepu 4DJ.pl, gdzie każdy mógł przetestować sprzęt i oprogramowanie muzyczne, oraz porozmawiać z ekspertami na miejscu.
 
Tekst i zdjęcia: Damian Wojdyna
 
SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

Program konferencji rozpoczynała dyskusja pt. “Czy praca w branży muzycznej jest dla Ciebie?”, skierowana w zamyśle do młodszych odbiorców, którzy właśnie rozpoczynają swoją karierę i chcieliby spróbować swoich sił w tym biznesie. Do dyskusji zaproszono ludzi związanych z rynkiem muzycznym, o różnych doświadczeniach i zajmowanych stanowiskach.
 
Łukasz Lubiatowski, związany z agencją Automatik i labelem No Paper Records, opowiadał o początkach swojej kariery, która miała klasyczny przebieg od bycia sprzedawcą w sklepie z płytami, po konsekwentne budowanie swojej kariery poprzez organizowanie kolejnych inicjatyw, kończąc na organizowaniu koncertów m.in. GusGus, Bonobo czy Little Dragon. Zaznaczył też, że wszystko da się pogodzić z życiem prywatnym, o ile uda nam się zachować odpowiednie proporcje i autentyczność w tym, co robimy.
 
Podobnego zdania był Jarek Szubrycht, redaktor naczelny Gazety Magnetofonowej, dla którego dziennikarstwo muzyczne jest sposobem na życie. Przyznał się, że w trakcie swojej kariery wiele razy musiał wybierać między kwestiami finansowymi a pasją, jaką jest pisanie o muzyce. Zwrócił jednak uwagę na to, że w przemyśle muzycznym, jego promocji oraz możliwościach współpracy z biznesem i sponsorami, jest jeszcze wiele do zrobienia – jak chociażby umiejętność wdrażania rozwiązań content marketnigowych.
 
Związany z wytwórnią Alkopoligamia.com, raper i osobisty manager Tego Typa Mesa,na podstawie obrazowej historii początkującego producenta nabiału, starał się udowodnić, że jeśli jest się w coś autentycznie zaangażowanym i szczerym w tym, co robi, to uda się osiągnąć cel i być spełnionym w swojej roli. Opowiadał też, że w Polsce ciężko jest liczyć na zyski ze sprzedaży płyt; opisał swoją drogę od rapera do managera, i przyznał, że w związku z tym nie ma czasu na nagrywanie własnych utworów.
 
Także o swojej karierze managerki Moniki Brodki opowiedziała Olga Tuszewska z Kayaxu. Wg niej najprostszymi sposobami, żeby zostać managerem, to albo samemu być artystą, albo… być małżonkiem artysty. Dowiedzieliśmy się także, że Kayax na działalności wydawniczej nie zarabia nic, zaś filarem firmy są usługi managmentu. Dodała również, że praca w tej branży jest dość niebezpieczna dla życia rodzinnego oraz psychiki, z racji na ciągły stres i charakter rynku – brak wolnych weekendów, brak urlopów (koncerty najczęściej organizowane są latem), praca często do późnych godzin wieczornych.
 
O kulisach pracy dużej korporacji wydawniczej opowiedziała Karolina Wanat z Warner Music Poland, odpowiedzialna za kreatywną stronę procesu promocji artysty, ale ostrzegając także, że na tym poziomie bardzo wiele projektów traktowanych jest literalnie, tj. bardzo często pracując z artystami i twórczością, z którą pracownicy tak dużej firmy nie do końca się utożsamiają, przez co traktują to jako kolejny projekt do wykonania.
 
Łukasz Zieliński znany także jako Vacos, opowiedział o swojej roli jako osoby odpowiedzialnej za zarządzanie klubem Sfinks700. Zaznaczył, że w kierowaniu klubem bardzo ważna jest konsekwencja i nie zrażanie się mimo początkowych trudności.
 
SAMSUNG CAMERA PICTURES
 
W drugiej części Paweł Gołembiewski, wieloletni ekspert w dziedzinie negocjacji biznesowych, zaprezentował wykład na temat podstawowych technik negocjacyjnych przydatnych zarówno w biznesie, jak i życiu codziennym, a także przytaczając przykłady takich działań. W trakcie wykładu miały miejsce także interaktywne zadania dla publiczności z gatunku słuchania i pozyskiwania informacji na temat drugiej osoby.
 
W trzeciej części VI Konferencji Muzycznej poznaliśmy szczegóły dotyczące tegorocznej edycji konkursu DJ-skiego Burn Residency. A usłyszeliśmy o nich z ust samego mentora przedsięwzięcia Philipa Strauba z Austrii, laureatki zeszłorocznej edycji – Samanty, oraz polskich finalistów z poprzednich dwóch lat – Simona Mattsona oraz Sincza. Uczestnicy opowiadali o swoich doświadczeniach i próbach, z jakimi musieli się zmierzyć podczas kampusu na Ibizie.
 
Ostatnim punktem Konferencji było rozdanie nagród polskiej sceny klubowej Munoludy 2015. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Kuba Sojka (Najlepszy DJ), Taco Hemingway (Odkrycie roku), Projekt LAB (Najlepszy klub). Pełną listę laureatów znajdziecie na stronie portalu muno.pl.
 
Wieczorem, w przestrzeni kultowego klubu Sfinks700 w Sopocie, odbyło się oficjalne Afterparty VI Konferencji Audioriver, z długo wyczekiwanym Black Coffee, który z przyczyn niezależnych, nie mógł się pojawić na ubiegłorocznym Audioriver Sunday. Oczekiwanie na reprezentanta Soulistic Music zostało wynagrodzone z nawiązką przy udziale doskonałej publiczności, która wypełniła klub po brzegi. Muzycznie gościa z RPA wspomagali Simon Mattson, Samanta, Leon oraz Hypno, zaś na Fontannie w rytmie dnb czas umilali Wax&K-Size, Mad Cannabeatz, Twin Prix oraz Hrabia+.
 
467
 
Kolejna Konferencja dopiero za rok, zaś do 11. edycji Festiwalu Audioriver pozostało niespełna 4 miesiące. Dotychczas ogłoszono następujących artystów: Calyx & TeeBee, Danger live, Dillinja, Dub Phizix & Strategy, Dubfire: Hybrid live, Four Tet, Frederic Robinson live, Gesaffelstein, Gorgon City live, Ilario Alicante, Jaguar Skills, Jamie Woon, Leftfield, Mefjus, Nu:Tone & Logistics, Octave One live, Recondite live, Scuba, Shackleton presents Powerplant, Sigma live, Sterac aka Steve Rachmad, Sven Väth, Trade (Blawan & Surgeon) live, Vrilski (Vril & Voiski) live. Festiwal Audioriver odbędzie się w dniach 29-31 lipca w Płocku.

Zobacz też inne wydarzenia

03.06.2015, SOPOT, KLUB SFINKS700, MOUNT KIMBIE/URBAN ZOO 7-9.07.2015, Katowice, OFF Festival 13.06.2015, WROCŁAW, WOODED FESTIVAL