LAIF » FESTIWAL: TOTEM MUSIC FESTIVAL 2015

FESTIWAL: TOTEM MUSIC FESTIVAL 2015

 

TOTEM MUSIC FESTIVAL 2015 to niezależne wydarzenie, skupiające entuzjastów i twórców wielu nurtów inspirowanych kulturą afrykańską. To prawdziwa uczta dla fanów alternatywnej muzyki rozrywkowej i etnicznych brzmień.

 

Plakat_Totem-1

 

Kiedy: 28 – 29 marca 2015 ­

Gdzie: OFF Piorkowska Center ul.Piotrkowska 138/140

 

Program festiwalu:

W pierwszy dzień festiwalu odbędą się trzy imprezy. Gościem specjalnym będzie Auntie Flo.

Auntie Flo to producent muzyczny pochodzący z Glasgow. Ma na swoim koncie dwa występy w londyńskim Boiler Roomie. Jego muzykę można było także usłyszeć między innymi w berlińskim klubie Panorama Bar, gdzie grał obok takich gwiazd jak Henrik Schwarz czy AmeJego utwory to eksperymentalny afrobeat, zainspirowany dźwiękami afrykańskich bębnów oraz rytmu Ameryki Południowej. Jego muzykę można sklasyfikować także jako etniczną elektronikę. Na Totem Music Festiwal wystąpi po raz pierwszy w Polsce,wyprzedzając OFF Festiwal w Katowicach. Jako support zagrają znani łódzcy dj­e ( VYTI TAUTA – zwycięzca konkursu zagraj na Audioriver 2014, Ratepus DJ, Gatspari b2b Grodecki)

Druga scena to reggae, gdzie będzie można usłyszeć Cheeba członka znanej grupy EastWest Rockers z którą wydał trzy płyty: „Ciężkie czasy”, „Jedyna Broń” i „Eastwest Fm” oraz najbardziej prężnej w Polsce grupy ragga jungle Respecta Crew. Support zapewni mu Jam Vibez Sound ­lokalny skład, który od lat organizuje w Łodzi najlepsze wydarzenia związane z muzyką Jamajską.

Na ostatniej scenie zagrają łódzcy entuzjaści muzyki rap & funky, którzy od lat występują za równo w Łodzi jak i całej Polsce – KUKI MONSTAH oraz DJ Late i Jerem.

Drugi dzień oferuje min. Afro­targi w godzinach 11-­17 (ok. 20 wystawców), spotkania z podróżnikami, wystawa fotografii Artura Gutowskiego – finalisty International Photography Awards w Los Angeles, nagradzanego przez National Geographic, Muzeum w Lozannie, Kontynenty.

Bilety na festiwal można kupić za pomocą portalu biletomat.pl (w cenie: 20zł pierwsza pula, 29zł druga pula),w klubokawiarni Spaleni Słońcem oraz bezpośrednio na bramce 30zł.

 

 Tekst: Materiały prasowe

Zobacz też inne wydarzenia

31.07.2015, Warszawa, Stacja Mercedes, Patrick The Pan27.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, WHOMADEWHO22.03.2015, KRAKÓW, FABRYKA, JUNGLE