LAIF » WIDEO SPONSOROWANE: Ballantine’s & Boiler Room prezentują: Stay True Scotland

WIDEO SPONSOROWANE: Ballantine’s & Boiler Room prezentują: Stay True Scotland

Na początku czerwca odbyła się kolejna impreza organizowana przez Ballantine’s i Boiler Room, będąca częścią serii ‘Stay True Journeys’. Wydarzenie miało miejsce w Edynburgu, w ‘duchowym domu’ Ballantine’sa , w mieście, gdzie George Ballantine otworzył swój pierwszy sklep w 1827 roku. 

 

Zobaczcie dokument o początkach muzyki elektronicznej w Szkocji:

 

Impreza składała się z czterech równoczeście transmitowanych występów, które odbywały się w czterech kultowych klubach. W wystepach wzięły udział największe gwiazdy muzyki elektronicznej, od światowej klasy artystów, którzy inspirowali pokolenia młodych Szkotów, po niszowych twórców, którzy stali się lokalnymi legendami, przyczyniając się do rozwoju gatunku.

 

Zrzut ekranu 2015-07-31 o 12.01.41

 

Ambitnym celem całego przedsięwzięcia było dotarcie do szkockiej undergroundowej sceny muzyki elektronicznej i skupienie się na mało znanych twórcach szkockiej sceny techno. Niektórzy światowej sławy DJ-e grali swoje pierwsze koncerty na Wyspach właśnie w Szkocji i wielu przyznaje, że to ich ulubione miejsce w Wielkiej Brytanii. Tymczasem, szkockich twórców muzyki techno wciąż przybywa. Dzięki wsparciu wydawnictw muzycznych oraz klubów, lokalna scena techno wciąż jest żywa i trzyma się dobrze.

Liderkami wieczoru były artystki Maya Jane Coles i Nina Kraviz, do których dołączyli weteranie myzyki elektronicznej – Skream, Len Faki, Green Velvet, oraz Rolando. Królowie techno, Underground Resistance, zaprezentowali się z zespołem na żywo. Bohaterowie Sub Clubu pokazali, dlaczego wciąż są najlepsi w Szkocji. Obok Optimo, można było zobaczyć śmietankę szkockiego talentu. Slam i Neil Landstrumm, których umiejętnoci DJ-skie przyciągnęły światową uwagę na początku lat 90-tych, wystapili obok nowej generacji szkockich producentów muzyki techno, reprezentowanych przez duet z Perth – Clouds i Gary’ego Beck z Glasgow.

Podczas poprzednich edycji ‚Stay True Journeys’ Ballantine’s & Boiler Room wystąpiło ok. 50 światowej sławy artystów takich jak Carl Craig czy Seth Troxler, Imprezy odbyły się w Meksyku, Chile, Południowej Afryce, Niemczech, Rosji i Polsce, a latem w silnym DJ-skim składzie powróciły do rodzinnego miasta Ballantines’a – Edynburga.

 

Jak skomentował Peter Moore, Dyrektor Globalny marki Ballantine’s:

“Nasza współpraca z Boiler Room zrodziła się z pragnienia odkrycia i celebracji historii najbardziej ekscytujących scen muzycznycyh świata i przez ostatnie 12 miesięcy robiliśmy tylko to. ‘Stay True Journeys’ przemierzyło sześć krajów na trzech kontynentach  niosąc jedyne w swoim rodzaju imprezy z unikatową muzyką dla wyjątkowej globalnej publiczności.  Edynburg jest duchowym domem Ballantine’sa, a Stay ‘True Journeys Scotland’ jest ukłonem w stronę naszych początków i unikalnym doświadczeniem dla fanów muzyki.”

 

Artykuł sponsorowany przez Ballantine’s.

Zobacz też inne wydarzenia

21.05.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, Sóley15.08.2015, Warszawa, Lost Pool25.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MOUSE ON MARS + ZAMILSKA