LAIF » WYDARZENIA: 4. edycja Heroines of Sound

WYDARZENIA: 4. edycja Heroines of Sound

 

To już czwarta edycja berlińskiego festiwalu Heroines of Sound, który łączy utalentowane dziewczyny zajmujące się muzyką. Przez trzy dni w postindustrialnej przestrzeni Radialsystem V odbywają się koncerty, instalacje, spektakle, filmy i panele dyskusyjne, które mają na celu przybliżenie twórczości artystek z branży elektroniki, awangardowego popu i muzyki eksperymentalnej.
 

Dorit Chrysler, Heroines Of Sound 2016 – © marco microbi-photophunk.com

Dorit Chrysler, Heroines Of Sound 2016, zdjęcie: marco microbi-photophunk.com


 
W tym roku na festiwalu pojawi się wiele polskich artystek, takich jak Elżbieta Sikora – pionierka muzyki akusmatycznej i inżynierka dźwięku oraz kompozytorki Jagoda Szmytka i Kasia Głowicka.
 

 
Inne artystki, które będziecie mieli okazję poznać to: Electric Indigo Chra, Chra, Alessandra Eramo, hiTHər’too, Jasmine Guffond, Marisol Jiménez, Pilocka Krach, Heidi Mortenson, Oxana Omelchuk, Elzbieta Sikora, Iris ter Schiphorst, Lisa Streich, Heidrun Schramm.
 

 
Heroines of Sound to jeden z najważniejszych festiwali, który swoim profilem wspiera pozycję kobiet w branży muzycznej. Jak mówią organizatorki:
 
„Przez wieki, mężczyźni formowali między sobą sieci kontaktów, czy to poprzez instytucję wojska, czy studenckie bractwa, czy zwykłe wyjścia wieczorem na piwo do baru, podczas gdy kobiety/matki zostawały w domach. Zdecydowanie przyszedł czas na to, by to samo zrobiły dla siebie kobiety.
Dlatego Heroines of Sound ma na celu wzmocnienie pozycji kobiety w muzycznym świecie”.
 
HEROINES OF SOUND FESTIVAL, 7–9.07.2017 Radialsystem, Berlin

Zobacz też inne wydarzenia

8-12.07.2015, Lublin, Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival15.05.2015, WARSZAWA, KURORT NAD WISŁĄ, PAULA & KAROL22.05.2015, WARSZAWA, KLUB NOWA JEROZOLIMA, DEEPStrict – Format:B