Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » WYDARZENIA: Baths w Niebie

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

WYDARZENIA: Baths w Niebie

Baths, czyli Will Wiesenfeld, czyli muzyk i producent z Los Angeles, przyjeżdża do Polski z najnowszą płytą Romaplasm. Po etapie mroku, artysta stworzył serię niezwykle ciepłych, emocjonalnych i urzekających utworów. Supportem przed Baths będzie równie wybitny Daedelus. NIEBO, 1/03.

Komfort może być oparciem lub drogą do kreatywnego przełomu. W przypadku Baths, komfort zaprowadził go na poziom artystycznej pewności i stabilności, który pozwolił stworzyć dotychczas najwspanialsze dzieło. Oto Romaplasm, wnikliwie emocjonalny album, przesiąknięty obsesją Will’a Wiesenfeld’a na punkcie rodzinnego Los Angeles. „Nie jestem tak uczuciowo nastawiony do prawdziwego świata, jak do świata anime, gier komputerowych, książek czy komiksów” mówi Will. „Chciałem być szczery sam ze sobą. To w tym nierzeczywistym wymiarze jest moje serce i z niego czerpię najwięcej. Chciałem nagrać album, który odzwierciedlałby te emocje, ale w niebezpośredni sposób.

”Baths stworzył swój własny, post-modernistyczny romantyzm. Romaplasm kładzie podobny nacisk na emocje i indywidualizm. W najnowszym albumie wyraźnie widać elementy tego nurtu. Baths tak jak wielu wielkich artystów romantycznych, konfrontuje przybijający chaos życia z pięknem i ulotnością. „To tu teraz są moje myśli. Chodzi o to, aby rozwijać idee jak najbardziej się da, nawet jeśli efekt nie jest od razu widoczny. Staram się uchwycić prawdziwe uczucia, które mogą wydawać się dosyć tajemnicze, gdy są przekładane na muzykę. Mimo to zawsze zdają się współgrać ze mną.” Baths, czyli Will Wiesenfeld ukończył osławioną akademię muzyczną w Hamilton High School. Śpiewa, pisze piosenki, jest multi-instrumentalistą. Karierę rozpoczął

w 2009 roku jako [Post-Foetus], był również częścią projektu Goetic. Jego twórczość zespoiła lekko mroczną scenę beat’ową Los Angeles z bardziej radosnymi melodiami i wokalami, które niejednokrotnie wpadały w falset. To była istna sensacja, wyjątkowo ciepło przyjęty eksperyment, który okazał się dla wielu ukojeniem.

Przed gwiazdą wieczoru wystąpi Alfred Darlington, czyli Daedelus. To wyznaczający trendy producent z Los Angeles. Ma niezwykle znaczący wkład w scenę muzyki beat i elektronicznej, zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i na całym świecie. W ciągu ostatni 15 lat wypuścił wiele albumów, EPek i remixów między innymi takich wytwórni jak Ninja Tune, Anticon i Brainfeeder.

FB: https://www.facebook.com/events/740638866139457/

Zobacz też inne wydarzenia

18.05.2015, Warszawa, Klub Pardon, To Tu, Glissando #26 Soundscape Spotkanie + Kocert Duy Geborg 13.06.2015, WROCŁAW, WOODED FESTIVAL 20-23.08.2015, Katowice, Tauron Nowa Muzyka