LAIF » WYDARZENIA: Before przed Instytutem: Kaiserdisco i Gerhard Derksen w Nowej Jerozolimie

WYDARZENIA: Before przed Instytutem: Kaiserdisco i Gerhard Derksen w Nowej Jerozolimie

 
Kolejna impreza w Instytucie zbliża się wielkimi krokami, organizatorzy pomiędzy kolejnymi wydarzeniami w Hali Najwyższych Napięć podgrzewają atmosferę serią before’ów przed legendarnym Instytutem. Pierwsze z cyklu takich wydarzeń odbędzie się już 12 lutego w Nowej Jerozolimie. Wspólnie z artystami, którzy pojawili się na poprzednim Instytucie oraz silnym lokalnym supportem, będziecie mieli okazję przypomnieć sobie atmosferę, która panowała w trakcie październikowej imprezy. Zagrają Kaiserdisco i Gerhard Derksen.

 

kaiserdisco-press

Kaiserdisco, fot. mat. prasowe


 
 

Main Stage:
Kaiserdisco [Drumcode / DE]
 
 

 
 

Duet Kaiserdisco tworzą pochodzący z Hamburga Frederic Berger oraz Patrick Buck. I choć panowie mają już za sobą ponad 10-letnie solowe kariery, to ich wspólny projekt narodził się dopiero w 2008 roku. Wszystko zaczęło się od remixu utworu stworzonego dla Phunklarique (połowy duetu Piemont) & Pierc, który znalazł się w czołówce najlepiej sprzedających się numerów Minimal w internetowym sklepie Beatport w 2008 roku. Po tym ogromnym sukcesie przyszła pora na wydawnictwa dla takich renomowanych wytwórni jak: My Best Friend, Kling Klong, Drumcode czy też Terminal M.
 
Niemal każdy z wyprodukowanych przez Kasierdiso utworów staje się wielkim hitem i sięgają po nie największe gwiazdy muzyki elektronicznej jak: Richie Hawtin, Laurent Garnier, Stephan Bodzin, Dubfire, Tiefschwarz, Format:B, Len Faki, Technasia czy też Joseph Capriati.
 
Kolejnym krokiem w muzycznej karierze Kasierdisco było wydanie debiutanckiego albumu dla labelu My Best Friend, który ujrzał światło dzienne pod koniec października 2010. Krążek zatytułowany „In No One’s Shadow” składa się z 10 ekskluzywnych produkcji, oraz 2 już dobrze znanych utworów – „Aguja” oraz „Carachillo”.

 
 
Gerhard Derksen [Groove Control / NL]
 
 

 
 
Jego muzyka może być najlepiej opisana jako podróż między soulful techno a deep, uplifting house’m. Gerhard z pochodzenia jest Holendrem. Jego pierwsza wizyta w Polsce miała miejsce w 1995 roku i była wynikiem wymiany studentów holenderskiej i polskiej Akademii Sztuk Pięknych. Polska tak bardzo przypadała mu do gustu, że zaczął ją regularnie odwiedzać. Wraz ze swoim przyjacielem, Dj Rimco dużo podróżowali po kraju i szerzyli swoje muzyczne przesłanie.
 
Gerhard należy do tych nielicznych Dj’ów, którzy grali w legendarnym klubie „Pub Amsterdam”. Niedługo potem miejsce to stało się znane wszystkim, jako Blue Velvet, gdzie Gerhard został rezydentem. Na przełomie ’95 i ’96 roku odwiedził niezliczoną liczbę klubów w całej Polsce i poznał najbardziej zasłużonych dla rodzimej sceny muzycznej DJ’ów: Dreddy’ego, Sesis’a i Extase.
 
Po roku grywania w polskich kultowych klubach jak Forty, Krzysztofory, Sfinks, Von Beethoven (Trend), Hybrydy i Sarp, uwagę Gerharda zaczęła przyciągać działalność DJ’a Górnika. Wspólnie grywali na imprezach w wielu oryginalnych miejscach począwszy od sauny a skończywszy na regularnych nocach klubowych w Stereo.
Rok 1998 rozpoczął się serią imprez „Groove Republic” w warszawskim klubie „Tam Tam” oraz na szczycie Pałacu Kultury. Kiedy jednak funky house zaczął dominować nocne życie klubowe, Gerhard jako przedstawiciel bardziej underground’owej sceny muzycznej, zaczął odsuwać się od komercyjnych rytmów koncentrując na deep-, techno brzmieniach.

 
 
Support:
Tika Milano
Sabraum
Luxtone
Last Robots
 
Start: 23:00
Nowa Jerozolima,
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 57
Bilety:
I pula do 25.01 stycznia 25 zł
II pula od 26.01 do 11.02 30 zł
w dniu imprezy na bramce 35 zł
 
Bilety dostępne w przedsprzedaży

Zobacz też inne wydarzenia

27.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, WHOMADEWHO18.05.2015, Warszawa, Klub Pardon, To Tu, Glissando #26 Soundscape Spotkanie + Kocert Duy Geborg28.03.2015, WARSZAWA, PALLADIUM, FISZ EMADE TWORZYWO MAMUT