LAIF » WYDARZENIA: Druga edycja filmowo-muzycznego projektu Scores

WYDARZENIA: Druga edycja filmowo-muzycznego projektu Scores

 

Wytwórnia Too Many Fireworks przedstawia nowy format koncertu, na którym najlepszym polskim zespołom niezależnym towarzyszyć będą ich filmowe inspiracje: Scores. 
 

Na każdej edycji tego wyjątkowego wydarzenia zaproszeni artyści i zespoły zaprezentują muzykę skomponowaną do wybranego przez siebie fragmentu filmu (max 15 minut). Każdy artysta/zespół wykona specjalnie skomponowany soundtrack na żywo, z ukrytej sceny, podczas gdy publiczność będzie oglądać fragment filmu wyświetlany na ekranie.

 

12670733_10153740016993173_8889518350539534265_n

 

Uczestnicy drugiej edycji projektu Scores:
 

Maja Olenderek / Aleksander Żurowski / Hania Malarowska / Kurek
Maja operuje unikalną barwą głosu i oniryczną wyobraźnią muzyczną, co jaskrawie oddaje chociażby charakter jej tekstów. Na scenie muzycznej zdążyła zaistnieć przede wszystkim jako frontmanka zespołu Maja Olenderek Ensemble, składu który ucieka powszechnym klasyfikacjom i fluktuując gdzieś pomiędzy alternatywą, popem, musicalem i teatrem tworzy połyskliwe, akustyczne złotko. Uznanie dziennikarzy zdobyli wygrywając konkursy Skoda Auto Muzyka radiowej Trojki i Męskie Granie 2013. W lutym 2015 zespół wydał debiutancki album Bubble Town. Nie wiadomo do końca, czego możemy spodziewać się po Mai 9 kwietnia, ponieważ tym razem wystąpi w całkowicie innym towarzystwie – do współpracy zaprosiła Alka Żurowskiego, Hanię Malarowską i Wojtka Kurka. Z pewnością będzie to występ pełen zaskakujących współbrzmień i energetycznej improwizacji.
 


 

Shivers & Shakes
Ich brzmienie zrodziło się z sesji improwizacyjnych wśród opuszczonych budynków i lasów. Industrialne partie syntezatora przeplatają się z dzikim brzmieniem gitary elektrycznej, wszystko ubarwione etnicznymi dźwiękami gitary akustycznej oraz dwoma folkowymi wokalami. Ambient pojawia się tu tylko po to, by zaraz dać się porwać bezkompromisowemu minimalizmowi. Jest to muzyka surowa i podniosła. Cementowe pieśni, zwiastun nadchodzącej burzy.
 


 

Sonia Pisze Piosenki
Sonia Wąsowska pochodzi z Warszawy. Szerszej publiczności dała się poznać za sprawą songwriterskich wieczorków organizowanych w Klubojadalni Eufemia i, co przyszło chwilę później, występów przed duetem Lilly Hates Roses.
Razem z nimi koncertowała na terenie całej Polski, zwiedziła też Irlandię. Znalazła się w line upie Halfway Festival, Alter Fest, Piotrkoff Art Festival, Opole Songwriters Festival, oraz Europejskich Targów Muzycznych „Co Jest Grane” Wiosną zeszłego roku pojawiła się na Asymmetry Festival oraz na Spring Breaku, pierwszym w Polsce showcase, gdzie koncert został bardzo ciepło przyjęty przez media. Pod koniec wakacji 2015 roku można było zobaczyć Sonię na 10 edycji OFF Festiwalu w Katowicach.
26 czerwca 2014 ukazała się jej debiutancka epka „Friends to lovers” Singlowy kawałek „Movie Quotes” miał swą premierę w audycji Offensywa w Radiowej Trójce.
Na płycie znajdują się cztery utwory utrzymane w folkowej stylistyce.
Mało jest w Polsce dziewczyn z gitarą. Jeszcze mniej, które swoimi piosenkami poruszają emocje. Sonia mówi, że inspiruje się głównie Cat Power i Laurą Marling. To bardzo dobre inspiracje, u nas – nie bójmy się tego powiedzieć – niespotykane. My dorzucamy do tego koszyka jeszcze Marikę Hackman, utalentowaną songwriterkę z Anglii, która podąża ścieżkami Laury Marling. Te porównania są jak najbardziej uzasadnione.
 


 

The Saturday Tea
The Saturday Tea to warszawski zespół grający garage rock. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiego krążka wystąpili w 2012 roku na OFF Festival Katowice. Ich ostatni album „Shindig” (Bad Indian Recordings) zdobył świetne recenzje.
 


 

Wild Books
Wild Books powstało w 2012 w Warszawie. Najpierw jako jednoosobowy projekt, rok później już jako duet nagrali płytę w domku na wsi, która ukazała się na początku 2014 roku na kasecie i CD nakładem Instant Classic, oraz na kasecie w Gafas del Rigor Tapes. Niedawno ukazała się reedycja winylowa albumu, a jesienią 2016 roku planowana jest EPka z premierowym materiałem. Lubią DIY, punk, psychodelię i hałas.
 


 
9.04.2015
Start: 20:00
MÓZG Warszawa
Jana Zamoyskiego 20, 03-801 Warszawa
Bilety: 20 PLN (na bramce)

Zobacz też inne wydarzenia

10.04.2015, WARSZAWA, HYDROZAGADKA, THE DUMPLINGS27.06.2015, Warszawa, Cafe Kulturalna, Crocodiles7-9.07.2015, Katowice, OFF Festival