LAIF » WYDARZENIA: Elektroniczne girl power w Berlinie

WYDARZENIA: Elektroniczne girl power w Berlinie

 

To już trzecia edycja berlińskiego festiwalu Heroines of Sound, którego kuratorkami są: Bettina Wackernagel, Mo Loschelder i Sabine Sanio. Usłyszymy tam zarówno początkujące, jak i znane oraz cenione w środowisku muzyki elektronicznej artystki, które będą prezentowały swoje muzyczne i wizualne projekty.
 

ls_by_louis_forsdale_roll_1__4_bearb_sw

zdjęcie: materiały prasowe Heroines of Sound


 
Koncerty, wystawy, performensy, filmy, dyskusje różnego formatu mają zmienić nasze postrzeganie muzyki elektronicznej, pop czy nawet muzyki klasycznej w kontekście dziewczyńskich projektów. Heroines of Sound pokazuje szerszą perspektywę, przedstawiając znakomite artystki związane z muzyką elektroniczną, ale poruszające się w różnych dziedzinach sztuki, od form muzycznych do wizualnych.
 
W 2016 Heroines of Sound skupia się na dwóch tematach: muzyce kompozytorek Beatriz Ferrey i Kristiny Groult znanych z Groupe de Recherches Musicales. Drugim tematem będzie postać Cathy Berberian (1925–1983), amerykańskiej, legendarnej kompozytorki i twórczyni nowej praktyki wokalnej XX wieku. Jej sztuka opierała się na starodawnych mechanizmach, dzięki którym pokazywała wszystkie aspekty ludzkiego głosu, w ten sposób stała się inspiracją dla następnych pokoleń kompozytorów i performerów.
 
Heroines of Sound odbędzie się 8-12 grudnia 2016 w Berlinie, szczegóły dotyczące wydarzenie znajdziecie tutaj.

Zobacz też inne wydarzenia

27.05.2015, WARSZAWA, KLUB DZIK, EXTRA25.04. 2015, WARSZAWA, KLUB STODOŁA, OPEN STAGE, RITA PAX24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL