LAIF » WYDARZENIA: Finałowa impreza World Wide Warsaw 2016: 2 headlinerów techno w 1500m2

WYDARZENIA: Finałowa impreza World Wide Warsaw 2016: 2 headlinerów techno w 1500m2

 
W sobotę kończymy intensywną przygodę muzyczną z trwającym miesiąc festiwalem Word Wide Warsaw. Mocne uderzenie na zakończenie zapewni Sigha i Terence Fixmer.
 
TECHNO_poster_black-01

 

Sigha (Blueprint/Token – UK) James Shaw aka Sigha jest jedną z kluczowych postaci nowo odrodzonej sceny techno w UK. Zadebiutował nakładem kojarzonego z brzmieniem dubstep/bass Hotflush, ale od samego początku jego sound osadzony był w nieco innych obszarach brzmieniowych Wydawnictwa na takich labelach jak Blueprint, Token i własnym OCS oraz remiksy dla CLR, Perc Trax, Mikrowave i Echocord ugruntowały jego pozycję jako producenta techno. Sigha znany jest z wyjątkowo zrównoważonych setów , które można usłyszeć regularnie w największych oraz najbardziej prestiżowych klubach na świecie. W jego graniu zacierają się granice między abstrakcją a tanecznością, hipnozą i euforią, światłem i mrokiem.
 
4_sigha-01
 
Terence Fixmer LIVE (CLR/Ostgut/Planet Rouge – France) Terence Fixmer to jeden z najbardziej uznanych francuskich producentów na scenie techno i electro, na której działa od niemal dwóch dekad. Znany ze swoich unikalnych produkcji dla labelu International Deejay Gigolos Dj Hella, które położyły podwaliny pod styl określany jako techno body music (jako połączenie techno i electronic body music). Nieprzypadkowo zresztą w 2003 roku Fixmer podjął współpracę z legendarnym wokalistą zespołu Nitzer Ebb (Douglas McCarthy), a rok później ukazał się ich wspólny album zatytułowany „Between The Devil…”. Ostatnie lata to dla Terence’a zwrot w nieco innym kierunku: jego wydawnictwa na Electric Deluxe, Jealous God, Prologue oraz na należącym do Chrisa Liebinga CLR są zdecydowanie bliższe „czystemu techno”, niż fuzji electro i EBM. Nadal jednak nie tracą one swej charakterystycznej brutalności i pierwotnej energii. 19 marca Terence wystąpi po raz pierwszy przed warszawską publicznością – i to w wersji full analogue live.
 
5_terencefixmer-01
 
19.03 – 1500m2: Terence Fixmer, Sigha

Bilety: http://goingapp.pl/evt/31346/terence-fixmer-sigha

 


 

 

Zobacz też inne wydarzenia

13.06.2015, WROCŁAW, WOODED FESTIVAL22.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu15.08.2015, Warszawa, Lost Pool