LAIF » WYDARZENIA: JAAA! w Cafe Kulturalna

WYDARZENIA: JAAA! w Cafe Kulturalna

 

Pierwszy warszawski występ zespołu JAAA! już 16 marca w Cafe Kulturalna na któym usłyszymy materiał ze znakomitej płyty „Remik”. Członkowie grupy są od dawna obecni w środowisku muzycznym: Marek Karolczyk z Robertem Piernikowskim tworzą Napszykłat, Kamil Pater był członkiem Contemporary Noise Quartet, a Miron Grzegorkiewicz grał m.in. w Daktari i How How.
 

12783705_1116088225102040_2976156522538715365_o
 

Po trzech latach pracy Marek Karolczyk, Kamil Pater i Miron Grzegorkiewicz prezentują płytę „Remik”. Jest to prawie 60-minutowa opowieść o chłopcu, który uciekając od realnego, ciemnego świata buduje własną, bezpieczniejszą rzeczywistość. Wyalienowany na co dzień Remik, w tym stworzonym przez siebie świecie nie jest samotny – ma przyjaciela i obrońcę o imieniu Bujillo. Razem są nietykalni. Razem przemierzają kolejne wymiary.
 

Muzykę JAAA! można nazwać transowym lotem w krainę wyobraźni. Dźwięki są dla zespołu narzędziem budowania opowieści tkanych emocjami. W czasach jednorazowych singli i łatwych playlist, ich koncepcyjny album to prawdziwy rarytas dla wielbicieli Thoma Yorke’a, Moderat czy Atoms For Peace, które to inspiracje są, zdaniem wielu dziennikarzy, słyszalne w „Remiku”. Sami artyści od porównań stronią – chcą, aby muzyka obroniła się sama.
 

Także koncerty JAAA! są niepowtarzalnym przeżyciem. Każdy z nich jest inny, gdyż muzycy dużo improwizują, używając różnych syntezatorów i sampli, które wcześniej sami nagrali, często poza studiem (field recording). Występom JAAA! towarzyszą także wyjątkowe animowane wizualizacje Karoliny Głusiec. Emocjonalna muzyka i inspirowany nią obraz przenoszą publiczność w inną przestrzeń.
 


 

16 marca, Cafe Kulturalna

Bilety: 15 zł (z rezerwacją) / 20 zł (na bramce)

Zobacz też inne wydarzenia

20-23.08.2015, Katowice, Tauron Nowa Muzyka18.05.2015, Warszawa, Klub Pardon, To Tu, Glissando #26 Soundscape Spotkanie + Kocert Duy Geborg22.05.2015, WARSZAWA, KLUB NOWA JEROZOLIMA, DEEPStrict – Format:B