LAIF » WYDARZENIA: Kanadyjczyk Chad VanGaalen zagra na Placu Zabaw

WYDARZENIA: Kanadyjczyk Chad VanGaalen zagra na Placu Zabaw

Muzyka tego kanadyjskiego artysty towarzyszyła nam od lat, słuchaliśmy jej na Agrykoli i na Barce, gdy była jeszcze tylko samotną łajbą rytmicznie kołyszącą się przy betonowym brzegu.

W swojej twórczości Chad tradycyjny songwriterski ascetyzm wokalno-gitarowy przeplata ekscentryczną elektroniką, garażowym pędem i elementami folku północnoamerykańskiego. Teksty jego utworów zręcznie lawirują między zagadnieniami trudnymi i niekomfortowymi, a sielanką, swawolą i żartem.

Jest też uzdolnionym rysownikiem i animatorem, zilustrował wszystkie swoje nagrania, tworzył klipy i okładki dla wielu kanadyjskich i amerykańskich muzyków.

Na swojej europejskiej trasie promować będzie album „Light Information”, wydany w zeszłym roku nakładem legendarnej wytwórni Sub Pop.

Warszawski koncert Chada Vangaalena będzie jego pierwszym w Polsce i przedostatnim na trasie – dzień później zagra w Krakowie na festiwalu Green Zoo.

Plac Zabaw
04.06.2018
Start: 20:00
Wstęp wolny
FB: https://web.facebook.com/events/194445147996603/

Zobacz też inne wydarzenia

4.07.2015, Sopot, Zatoka Sztuki, Skin11.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, TELEFON TEL AVIV DJ SET25.04.2014, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, KRÓL