Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » WYDARZENIA: Koncerty z widokiem na świat i morze

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

WYDARZENIA: Koncerty z widokiem na świat i morze

 
Jak brzmi współczesny folk, który trafia do słuchaczy niezależnie od wieku i narodowości? Możecie się przekonać 25 sierpnia o 19.00 w Muzeum Emigracji. W ramach „Koncertów z widokiem na świat” zagra Paula i Karol, jeden z najpopularniejszych zespołów indiefolkowych w Polsce.

 

Paula i Karol_maly

Paula i Karol, fot. mat. prasowe

 
Po energetycznym indie rocku w wykonaniu BeMy i hipnotycznych melodiach Sister Wood czas na ostatniego gościa tegorocznych „Koncertów z widokiem na świat” – zespół Paula i Karol, którego pozytywne, neofolkowe brzmienie doceniono w Polsce i za granicą. Założyła go urodzona w Kanadzie wokalistka i skrzypaczka Paula Bialski oraz polski wokalista, gitarzysta i kompozytor Karol Strzemieczny (Stan Miłości i Zaufania, Naiv).

 
Pierwsza EP-ka Pauli i Karola – „Goodnight Warsaw” – ukazała się w 2009 roku, a już rok później wydali debiutancki album „Overshare”, który zebrał entuzjastyczne recenzje w mediach, na blogach i wśród fanów w całej Polsce. W 2011 roku Louis Pattison z brytyjskiego „Guardiana” wymienił ich w artykule prezentującym największe nadzieje światowego popu. Śpiewają po angielsku, co wzmacnia uniwersalny charakter ich muzyki i pozwala docierać do publiczności na całym świecie. Występowali w Islandii, Niemczech, Holandii, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie i na Ukrainie. Do tej pory wydali jeszcze dwa albumy: w 2012 roku „Whole Again”, w 2014 „Heartwash”. Na tarasie Muzeum Emigracji oprócz największych przebojów zaprezentują premierowo utwory z nowej płyty, która ukaże się w przyszłym roku.

 

 
„Koncerty z widokiem na świat” to spotkanie z wyjątkowymi przedstawicielami młodej muzycznej alternatywy. Prezentowane zespoły stanowią elektryzującą mieszankę kilku narodowości, dla których wspólnym językiem i pasją jest muzyka. Ich twórczość pokazuje, że podróże i emigracyjne doświadczenia pozwalają rozwijać artystyczną świadomość i odnaleźć niepowtarzalne, indywidualne brzmienie. Wakacyjny klimat zapewnia jedyna w swoim rodzaju przestrzeń tarasu Muzeum Emigracji, z widokiem na czynny port i horyzont, za którym znikają statki wypływające z Gdyni.

 
25 sierpnia 2016, czwartek, godz. 19.00, taras Muzeum Emigracji, ul. Polska 1, wstęp: 10 zł

Zobacz też inne wydarzenia

26-28.06.2015, Białystok, Halfway Festival 24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL 13.08.2015, Sopot, Zatoka Sztuki Beach Club, GusGus