LAIF » WYDARZENIA: Lado w Mieście #4: Carla dal Forno i Bartosz Zaskórski

WYDARZENIA: Lado w Mieście #4: Carla dal Forno i Bartosz Zaskórski

W ten czwartek kolejny odcinek cyklu Lado w Mieście, tym razem wystąpią Carla dal Forno i Bartosz Zaskórski z Mchy i Porosty.

CARLA DAL FORNO

Głos Carli dal Forno jest niezwykłym instrumentem. Ma w sobie coś z miejskiego chłodu Anny Domino, Marine Girls, Anteny czy Helen Johnstone, czasem przywołując też gotycką intensywność, która spodobałaby się Nico albo Kendrze Smith. Głos jest doskonałym ucieleśnieniem emocjonalnie dwuznacznych piosenek dal Forno, których teksty zanurzone w codzienności obserwują i demaskują niewygodne prawdy.

Carla dal Forno rozpoczęła solową działalność po rozstaniu z Mole House – kultowym zespołem z Melbourne. W 2016 roku Australijka nagrała debiutancki album „You Know What It’s Like” z bezpośrednim popem przełamanym dubem i psychodelicznym folkiem, wykonanym z lo-fi post-punkowym zacięciem. Kolejny rok przyniósł EPkę „The Gardens”, którą podobnie jak „You Know What It’s Like” można by nazwać albumem DIY – dal Forno napisała, zagrała, zaaranżowała i zarejestrowała ją we własnej sypialni – ale nie oddałoby to muzycznych i technicznych walorów jej doskonałego, w pełni rozwiniętego dream popu.

MCHY I POROSTY

Pochodzący ze wsi Żytno Bartosz Zaskórski zajmuje się smutną muzyką taneczną oraz słuchowiskami o zdziczałych wsiach. Jego wydawnictwa ukazywały się nakładem wydawnictw Brutaż, Recognition oraz Pointless Geometry. Jego najnowszy album zostanie wydany przez kanadyjski Kikimora Tapes.

Lado w Mieście 2018 / VOL. 4

Plac Zabaw & BarKa / Warszawa

Data: 26.07.2018

Start: 20:00

 

Zobacz też inne wydarzenia

27.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, WHOMADEWHO12.09. 2015, Warszawa, Nocna Masa Imprezowa11.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, TELEFON TEL AVIV DJ SET