Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » WYDARZENIA: Magda w 1500m2

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

WYDARZENIA: Magda w 1500m2

 
W tym roku Michal bshosa Brzozowski świętuję podwójną osiemnastkę. W ramach prezentu robionego sobie, a jednocześnie warszawskiej publiczności co roku zaprasza artystów, którzy swoją twórczością wyznaczali lub zmieniali trendy, a jednocześnie mieli ogromny wpływ na jego muzyczny gust i rozwój. Po Jeffie Millsie, Benie Klocku, Simian Mobile Disco, Jorisie Voornie, Midlandzie, Digitalism, Lucy, 2000 and one, Monolocu, Lonie Ludwigu czy Pangaea kolejnym headlinerem  urodzin bshosy będzie czarodziejka trochę z Detroit, ale z Berlina, a jednak taka nasza polska – MAGDA.

 

1

Magda, fot. mat. prasowe

 

11.12.2015

22:00
 
Line up:

Magda (Items&Things / Minus)

Red Robin

bshosa

+

SLG

Eltron John

Leon

Angelo Mike

Meg Cocaine

Juniore

NERVY

Kuvau

Essence

QBS

Warsaw Calling

Sovinsky & Pitti Schmitti

Michalec

Adam Bekett

Truant

Time2Play
 
Bilety: 30/35/40

 

2

Magda, fot. mat. prasowe


 
„Magda makes things happen. Always has done. Always will do” – tak w skrócie można wytłumaczyć fenomen artystki o swojsko brzmiącym nazwisku – Magda Chojnacka.
 
Oryginalne połączenie brzmień włoskiego horroru, futuryzmu z Detroit i zdecydowanej orientacji na parkiet sprawiły, że jej brzmienie nie traci na aktualności i pozwoliło jej remixować min. Plastikmana czy Depeche Mode.
 
Bez przerwy jest w absolutnym topie światowych rankingów dj`skich, będąc jedną z bardziej popularnych, jeśli nie najpopularniejszą djką na świecie.

 

Pochodząca z Żywca, wychowana za Oceanem, rezydująca w Berlinie, Magda, z godną podziwu konsekwencją realizuje swoje życiowe plany. Dziś mówi, że dom to dla niej nie miejsce fizyczne, ale stan umysłu. „Żadnych ograniczeń, żadnych kompromisów” – tego nauczyły ją życiowe doświadczenia. I Magda, jak przystało na kontynuatorkę wielkiej tradycji sceny Detroit, doskonale wie, jak walczyć o swoje. To właśnie w Motor City kształtowała się nowa kultura elektroniczna, która później promieniowała na resztę świata.
Tam też uczyła się didżejki – pod okiem najwybitniejszych mistrzów tej sztuki – Daniela Bella i Clauda Younga.

 

Magda łączy klimatyczne syntezatorowe brzmienia, z surową rytmiką i dbałością o najmniejszy detal. Każde uderzenie stopy, każde kliknięcie, każde poruszenie hi-hat’u pełni u niej istotną funkcję. Z równym skupieniem podchodzi do pracy w studiu jak i do występów didżejskich. Autorka znakomitego, świetnie przyjętego miksu “She’s a Dancing Machine” (2006) w ciągu zaledwie kilku miesięcy stałą się największą – obok legendarnego Richiego Hawtina – gwiazdą amerykańsko-kanadyjskiego labelu M_nus.

 

Z Hawtinem połączyła ją też ciekawość nowych technologii – znudzeni tradycjonalizmem sceny Detroit jako pierwsi zaczęli eksperymenty z systemem Final Scratch – umożliwiającym podłączenie sprzętu didżejskiego do komputera.

 

W 2011 wraz ze swoimi Przyjaciółmi: Marciem Houle oraz Troyem Pierce opuściła label M_nus, tworząc wraz z nimi własną wytwórnie płytową – Items & Things prezentując światu takich artystów jak Jimmy Edgar, Rework czy Nyma.

 

Zobacz też inne wydarzenia

18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem 20-23.08.2015, Katowice, Tauron Nowa Muzyka 24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL