LAIF » WYDARZENIA: Magda w 1500m2

WYDARZENIA: Magda w 1500m2

 
W tym roku Michal bshosa Brzozowski świętuję podwójną osiemnastkę. W ramach prezentu robionego sobie, a jednocześnie warszawskiej publiczności co roku zaprasza artystów, którzy swoją twórczością wyznaczali lub zmieniali trendy, a jednocześnie mieli ogromny wpływ na jego muzyczny gust i rozwój. Po Jeffie Millsie, Benie Klocku, Simian Mobile Disco, Jorisie Voornie, Midlandzie, Digitalism, Lucy, 2000 and one, Monolocu, Lonie Ludwigu czy Pangaea kolejnym headlinerem  urodzin bshosy będzie czarodziejka trochę z Detroit, ale z Berlina, a jednak taka nasza polska – MAGDA.

 

1

Magda, fot. mat. prasowe

 

11.12.2015

22:00
 
Line up:

Magda (Items&Things / Minus)

Red Robin

bshosa

+

SLG

Eltron John

Leon

Angelo Mike

Meg Cocaine

Juniore

NERVY

Kuvau

Essence

QBS

Warsaw Calling

Sovinsky & Pitti Schmitti

Michalec

Adam Bekett

Truant

Time2Play
 
Bilety: 30/35/40

 

2

Magda, fot. mat. prasowe


 
„Magda makes things happen. Always has done. Always will do” – tak w skrócie można wytłumaczyć fenomen artystki o swojsko brzmiącym nazwisku – Magda Chojnacka.
 
Oryginalne połączenie brzmień włoskiego horroru, futuryzmu z Detroit i zdecydowanej orientacji na parkiet sprawiły, że jej brzmienie nie traci na aktualności i pozwoliło jej remixować min. Plastikmana czy Depeche Mode.
 
Bez przerwy jest w absolutnym topie światowych rankingów dj`skich, będąc jedną z bardziej popularnych, jeśli nie najpopularniejszą djką na świecie.

 

Pochodząca z Żywca, wychowana za Oceanem, rezydująca w Berlinie, Magda, z godną podziwu konsekwencją realizuje swoje życiowe plany. Dziś mówi, że dom to dla niej nie miejsce fizyczne, ale stan umysłu. „Żadnych ograniczeń, żadnych kompromisów” – tego nauczyły ją życiowe doświadczenia. I Magda, jak przystało na kontynuatorkę wielkiej tradycji sceny Detroit, doskonale wie, jak walczyć o swoje. To właśnie w Motor City kształtowała się nowa kultura elektroniczna, która później promieniowała na resztę świata.
Tam też uczyła się didżejki – pod okiem najwybitniejszych mistrzów tej sztuki – Daniela Bella i Clauda Younga.

 

Magda łączy klimatyczne syntezatorowe brzmienia, z surową rytmiką i dbałością o najmniejszy detal. Każde uderzenie stopy, każde kliknięcie, każde poruszenie hi-hat’u pełni u niej istotną funkcję. Z równym skupieniem podchodzi do pracy w studiu jak i do występów didżejskich. Autorka znakomitego, świetnie przyjętego miksu “She’s a Dancing Machine” (2006) w ciągu zaledwie kilku miesięcy stałą się największą – obok legendarnego Richiego Hawtina – gwiazdą amerykańsko-kanadyjskiego labelu M_nus.

 

Z Hawtinem połączyła ją też ciekawość nowych technologii – znudzeni tradycjonalizmem sceny Detroit jako pierwsi zaczęli eksperymenty z systemem Final Scratch – umożliwiającym podłączenie sprzętu didżejskiego do komputera.

 

W 2011 wraz ze swoimi Przyjaciółmi: Marciem Houle oraz Troyem Pierce opuściła label M_nus, tworząc wraz z nimi własną wytwórnie płytową – Items & Things prezentując światu takich artystów jak Jimmy Edgar, Rework czy Nyma.

 

Zobacz też inne wydarzenia

31.07.2015, Warszawa, Stacja Mercedes, Patrick The Pan20.08. 2015, Warszawa, Miłość, Mary Komasa12.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, VOO VOO