LAIF » WYDARZENIA: Majówka na Szpitalnej 1

WYDARZENIA: Majówka na Szpitalnej 1

 

W związku z nadchodzącym najdłuższym weekendem roku, krakowski klub Szpitalna 1 zadbał o jego odpowiednie zagospodarowanie waszego czasu, prezentując naprawdę wyjątkowy rozkład jazdy od 28 kwietnia do 3 maja 2017. Czeka na nas nie tylko urozmaicony program muzyczny, ale też fantastyczna inicjatywa zasadzania drzew na Kazimierzu w ramach pikniku. 
 
Tekst: Agata Ogórek
 
18197686_10212754684203651_391964406_n
 
Majówka rozpocznie się imprezą z cyklu We Are Radar, a na ich zaproszenie do Krakowa przyjedzie tajemniczy projekt The Exaltics pełny kosmicznych dźwięków electro i acidu. Warto wspomnieć, że występują oni niezwykle rzadko (maksymalnie sześć razy w roku), dlatego to nie lada gratka.
 
29 kwietnia odbędzie się kolejna odsłona imprezy Playmate – inicjatywie hołdującej ideom tolerancji i otwartości. Jej gościem będzie rezydent berlińskiego Tresor.Berlin – HGR Hintergrundrauschen. To druga odsłona tego wydarzenia na Szpitalnej.
 
W ostatni dzień kwietnia po raz pierwszy do Krakowa zawita Salon Ambientu, którego pomysłodawcą jest Jędrzej Dondziłło (Dtekk) – człowiek orkiestra stojący za białostockim Up To Date Festival. Zgodnie z jego ideą ten dzień poświęcony jest na odpoczynek i łagodną kontemplację muzyki ambientalnej, którą serwować będą nam Dtekk i New Rome (projekt Tomasza Bednarka).
 
Pierwszego maja uczestnicy majówki będą celebrować otwarcie nowej bramy. Gości przywita odświeżony bar, aromatyczna kawa, leżaki, widok na Kościół Mariacki oraz muzyka grana od południa do wieczora.
 
Dzień potem kolejna odsłona cyklu „Szpitalna 1 prezentuje”, a na niej utalentowana producentka Xosar, która powraca po raz kolejny do stolicy Małopolski. Zabierze wszystkich w niespokojną, acz emocjonalną podróż przez najodleglejsze galaktyki techno, w których dominują lekko nawiedzone, mroczne i tajemnicze melodie.
 
Weekend zwieńczy absolutne novum w życiu Szpitalnej i Krakowa. 3 maja z klubowych piwnic przeniesiemy się nad Wisłę na końcu ul. Piekarskiej, by zregenerować zarówno swoje ciała, jak i zmęczoną tkankę miejską, przyczyniając się do zwiększania ilości roślin w Krakowie Jest to znak zaniepokojenia tym, co ostatnio dzieje się w przestrzeni miejskiej z naturą. Podczas pikniku zostaną zasadzone nowe drzewa i krzewy tak bardzo potrzebne w krajobrazie miasta. Rośliny zostaną zasadzone według projektu przygotowanego przez Zarząd, który obejmuje nie tylko umiejscowienie roślinności, ale i jej typ. Na wybranej przestrzeni, znajdującej się na tyłach Kościoła na Skałce, rozciągającej się od ul. Piekarskiej do Bulwaru Inflandzkiego, zgodnie z projektem, będą sadzone magnolie oraz hortensje. Wydarzenie jest otwarte i dedykowane wszystkim mieszkańcom Krakowa, w każdym wieku, o wszelkich zainteresowaniach.
 
Szpitalniana Majówka Klubowa w telegraficznym skrócie:
28.04 WeAreRadar: The Exaltics (Solar One Music) live, Carl Suspect
29.04 Playmate Load Weekend
30.04 Pierwszy Krakowski Salon Ambientu
01.05 Granie w Bramie
02.05 Szpitalna 1 pres: XOSAR live (Gyrocyre, LIES)
03.05 Szpitalniana Majówka Dzień 6: Piknik nad Wisłą, ul.Piekarska
 
Za pomocą platformy Going można kupić pojedyncze bilety lub karnet na wszystkie wydarzenia w specjalnej cenie 50 zł. Ilość karnetów ograniczona!

Zobacz też inne wydarzenia

21.05.2015, WARSZAWA, KLUB PARDON, TO TU, Idris Ackamoor & The Pyramids8-12.07.2015, Lublin, Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival4.07.2015, Sopot, Zatoka Sztuki, Skin