LAIF » WYDARZENIA: Muzyczna scena T-Mobile Nowe Horyzonty

WYDARZENIA: Muzyczna scena T-Mobile Nowe Horyzonty

Libańska artystka Yasmine Hamdan i legendarna post-punkowa formacja Pere Ubu to gwiazdy tegorocznej sceny muzycznej T-Mobile Nowe Horyzonty (23 lipca – 2 sierpnia). We wrocławskim Arsenale usłyszymy także Kormorany w projekcie specjalnym oraz Rysy, Der Father, Stefana Wesołowskiego i grupę Zimowa. Na zamknięcie festiwalu zagrają kultowe Pustki.

 

Yasmine Photo

Yasmine Hamdan/fot. mat.prasowe

 

Yasmine Hamdan to muzyczne odkrycie samego Jima Jarmuscha, który zaprosił ją do występu w filmie „Tylko kochankowie przeżyją”. Libańska artystka zaskakuje niekonwencjonalną, osobistą interpretacją i wplata nowe kody kulturowe do aranżacji, które można opisać jako elegancką odmianę folk popu o tajemniczych korzeniach sięgających Zatoki Perskiej z dodatkiem dźwięków gitary akustycznej, klasycznych syntezatorów i mistycznej atmosfery. W Arsenale wystąpi 25 lipca.

 

 

Prawdziwą perełką wśród tegorocznych artystów sceny muzycznej jest Pere Ubu – klasycy amerykańskiego rocka i nurtu post-punkowego. To założona w latach 70. przez Davida Thomasa kultowa formacja muzyczna, której piosenki dały początek gatunkowi new wave oraz inspirowały przez lata takich wykonawców jak Joy Division, Pixies czy Sisters of Mercy. 26 lipca oprócz lidera Pere Ubu na scenie zobaczyć będzie można Keitha Moliné’a, Michele Temple, Roberta Wheelera i Steve’a Mehlmana.

 

 

Na otwarcie sceny muzycznej, 24 lipca, zagrają Kormorany – legendarna wrocławska formacja o awangardowych korzeniach. To aktorzy plastyczno-muzycznych happeningów i mistrzowie muzyki teatralnej i filmowej. Artyści wystąpią z zupełnie nowym materiałem muzycznym, koncert zatytułowany „Za horyzontem”, został przygotowany specjalnie z okazji tegorocznej edycji festiwalu.

 

kormorany w Portowej Opowiesci

Kormorany/fot. mat.prasowe

 

27 lipca na nowohoryzontowej scenie pojawi się Zimowa – grupa muzyczna, która podbija ostatnio serca fanów noise-popu, elektronicznych brzmień i alternatywy lat 80. i 90. Dzień później w Arsenale wystąpi Stefan Wesołowski – kompozytor, skrzypek i producent związany z amerykańskim przemysłem muzycznym, który ma na swoim koncie występy z takimi artystami Waglewscy i Karolina Czarnecka. Koncert w Arsenale będzie połączeniem materiału z albumu „Liebestod” wydanego w 2013 roku nakładem amerykańskiej wytwórni Important Records (Josef Van Wissem, Jim Jarmusch, Coil, Merzbow) z muzyką napisaną do filmu „Listen To Me Marlon” w reż. Stevana Rileya. Wyprodukowany przez Passion Pictures i Universal na zlecenie Showtime dokument miał swoją premierę podczas tegorocznego Festiwalu w Sundance.

 

stefan wesolowski fot. ala wesolowska

Stefan Wesołowski/fot. Ala Wesołowska/ mat. prasowe

 

Z kolei 29 lipca usłyszymy MINt (Martynę Kubicz). Artystka znana z występów w MINt, w swoim solowym projekcie zgrabnie lawiruje między pulsującym minimalem, tanecznym housem, a ambientem. Kolejnego wieczoru zagra Der Father – znany teatralnemu środowisku duet Joanny Halszki Sokołowskiej i Daniela Pigońskiego.

MIN t press photo

MINt/ fot.mat. prasowe

RYSY-CMYK-poziom-zmniejszone1-1024x576

Rysy/ fot.mat. prasowe

 

Ostatni weekend festiwalu otworzy zespół Rysy – porywający do tańca autorski projekt Wojtka Urbańskiego i Łukasza Stachurko (Sonar Soul) z gościnnym udziałem Baascha. 2 sierpnia za sprawą MNSL w Arsenale wybrzmią utwory z pogranicza r’n’b, house, hip-hop, dub i jazz. Na zamknięcie festiwalu wystąpią Pustki – mistrzowie surowego grania garażowego i nietuzinkowej liryki, korzystający z dorobku rocka i popu. Na koncercie w Arsenale zaprezentują m.in. z materiał z najnowszej płyty „Safari.

 

Timetable:

23 lipca (czwartek), godz. 22.00 | DJ Wojtek Furmaniak

24 lipca (piątek), godz. 22.00 | Kormorany – inauguracja cyklu koncertów i premiera materiału Za horyzontem

24 lipca (piątek), godz. 00.00 | DJ Jazxing

25 lipca (sobota), godz. 23.00 | Yasmine Hamdan

25 lipca (sobota), godz. 00.30 | DJ Romek Rege

26 lipca (niedziela), godz. 22.30 | Pere Ubu

27 lipca (poniedziałek), godz. 22.00 | Zimowa

28 lipca (wtorek), godz. 22.00 | Stefan Wesołowski

29 lipca (środa), godz. 22.00 | MIN t (Martyna Kubicz)

30 lipca (czwartek), godz. 22.00 | Der Father

31 lipca (piątek), godz. 22.00| Rysy

31 lipca (piątek), godz. 23.30 | MNSL

1 sierpnia (sobota), godz. 22.00 | Pustki

1 sierpnia (sobota), godz. 23.30 | DJ Daniel Drumz

2 sierpnia (niedziela), godz. 22.00 | DJ Filip na Bosaka

 

Więcej: http://www.nowehoryzonty.pl

Zobacz też inne wydarzenia

22.05.2015, WARSZAWA, KLUB NOWA JEROZOLIMA, DEEPStrict – Format:B27.05.2015, WARSZAWA, KLUB DZIK, EXTRA17.08.2015, Warszawa, Plac Defilad, Shamir