LAIF » WYDARZENIA: Omar Souleyman wraca do Warszawy z nowym albumem

WYDARZENIA: Omar Souleyman wraca do Warszawy z nowym albumem

Syryjski artysta Omar Souleyman wydał właśnie swój trzeci studyjny album – „To Syria, With Love”. 14 kwietnia przyjedzie do Polski i zagra w warszawskim klubie Smolna.

Souleyman, który współpracował między innymi z Björk i Four Tet, rozpoczął swoją karierę jako niezwykle płodny artystycznie wokalista weselny. Jeszcze przed wybuchem wojny do-mowej w Syrii w 2011 roku wydał niemal 500 albumów. Następnie przeprowadził się do Turcji, a w 2013 premierę miała jego kolejna płyta „Wenu Wenu” wyprodukowana przez wytwórnię Ribbon/Domino, którą nazwano „kompozycją tak ekscytującą i chwytającą za serce, że kwestie granic ziemskich wydają się niewarte jakiejkolwiek dyskusji”. Omar Soul-eyman umocnił swoją pozycję, jako światowej ikony muzyki elektronicznej, zdobywając fanów na całym świecie po występach na wielu festiwalach – Glastonbury, Bonnaroo, Pitch-fork Paris czy Roskilde. Od 2013 roku artysta jest reprezentantem inicjatywy charytatywnej „Our Heart Aches for Syria”, która pracuje z Lekarzami Bez Granic. W tym samym roku wystąpił też podczas rozdania Pokojowych Nagród Nobla w Norwegii.

“Podstawową pozycją podczas koncertu Souleymana jest “do góry”: dłonie do góry, ręce do góry, piersi do góry i co najważniejsze – głowa do góry.” – MTV

Do Warszawy artysta powróci z nowym materiałem, czyli płytą pt. „To Syria, With Love”. Stanowi ona odejście od poprzedniego muzycznego oraz tekstowego stylu Souleymana i skupia się bardziej na złożonych, keyboardowych dźwiękach czy elementach techno. „Minęło już 6 lat od mojego wyjazdu i zmęczyło mnie ciągłe szukanie domu i pytanie o moich naj-bliższych. Moja dusza jest poraniona i jest mi to cierniem w oku” – śpiewa Souleyman w jed-nej z piosenek. Utrzymane w średnim i szybkim tempie motywy w stylu dabke (tradycyjny taniec arabski) i baladi (egipski styl muzyczny) są często wykorzystywane na albumie, a dzięki nim artysta podkreśla swoje palące pragnienie pokoju.
“Album naszpikowany jest niezwykłymi keyboardowymi i perkusyjnymi aranżacjami
i jest czymś w rodzaju nostalgicznego hołdu dla ojczyzny pochłoniętej wojną…” – Vice

Data: 14.04.2018
Doors: 21:00
Start: 22:00
Miejsce: Smolna
Bilety dostępne będą od czwartku (8 lutego) o godzinie 10:00.
Organizator: Follow The Step

Zobacz też inne wydarzenia

27.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, WHOMADEWHO21.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, JUNGLE31.07.2015, Warszawa, Stacja Mercedes, Patrick The Pan