LAIF » WYDARZENIA: Patti Smith zagra „Horses“ w całości na 10. edycji OFF Festivalu

WYDARZENIA: Patti Smith zagra „Horses“ w całości na 10. edycji OFF Festivalu

Patti Smith to artystka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Podobnie jest z jej wydanym przed czterdziestu laty debiutem „Horses”.  Podczas tegorocznego OFF Festivalu wokalistka zaprezentuje album w całej okazałości – od pierwszego do ostatniego dźwięku!

Wyprodukowana przez Johna Cale’a płyta nie tylko zapoczątkowała karierę najwspanialszej poetki rock’n’rolla, ale stała się jednym z filarów rodzącego się właśnie punk rocka. Pomimo upływu lat krytycy wciąż rozpływają się nad znakomitym „Horses” i zgodnie umieszczają album w czołówce zestawień najlepszych albumów wszech czasów. Trudno policzyć artystów przyznających się do inspiracji tym ponadczasowym materiałem, ale pewne jest, że ta liczba stale wzrasta. To będzie wydarzenie bez precedensu – w Katowicach spotkamy się z żywą historią muzyki.

 

image005

 

Od 7 do 9 sierpnia już po raz dziesiąty OFF Festival przeobrazi się w centrum muzyki alternatywnej – kilkanaście tysięcy ludzi przyjedzie do Katowic, by stanąć oko w oko z legendami awangardy, indie, punk rocka i jazzu. Organizowany przez Artura Rojka festiwal to święto niezależnej kultury i sztuki trafiające do ludzi w każdym wieku. Oprócz niesamowitej Patti Smith na 10. edycji OFF Festivalu Katowice wystąpią m.in. Ride, Run The Jewels, The Residents, Sun Kil Moon, ILoveMakonnen, Young Fathers.

Zobacz też inne wydarzenia

22.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu16.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MARY KOMASA09.05.2015, KRAKÓW, TEATR ŁAŹNIA NOWA, NILS FRAHM – BEFORE TAURON NOWA MUZYKA 2015