LAIF » WYDARZENIA: Pozdro Techno Impact III: Cristian Vogel x Mark Broom

WYDARZENIA: Pozdro Techno Impact III: Cristian Vogel x Mark Broom

 

Tym razem podczas kolejnej edycji Pozdro Techno Impact – dwóch gości specjalnych: każdy z nich na scenie od ponad dwóch dekad. Do tego kolejny Warszawski Salon Ambientu, specjalne światła, dodatkowe nagłośnienie… i niemal 10 godzin niepohamowanego rave’u na sali gimnastycznej. 
 

Mark-Broom

Mark Broom, fot. mat. prasowe


 
Cristian Vogel
Urodzony w Chile Cristian Vogel należy do artystów, którzy w latach 90. zdefiniowali termin „techno”. Cristian dorastał w Wielkiej Brytanii, gdzie na początku lat 90. wraz z Si Beggiem rozpoczął swoje brzmieniowe eksperymenty, które nieprzerwanie trwają do dziś.
„All Music Has Come To an End”, „Absolute Time” czy „Specific Momentific” – to tylko wybrane albumy Vogla, którymi udało mu się tchnąć nowego ducha w muzykę maszyn. Unikalne połączenie funka, jazzu i eksperymentalnej elektroniki nigdy przed Cristianem nie brzmiało tak świeżo. To zresztą jego współpraca z Jamie Lidellem przyniosła efekt w postaci Super Collider – jednego z najodważniejszych projektów we współczesnej elektronice, łączącego w sobie surową energię techno i soulowe wokale Jamiego.
Vogel to zresztą nie tylko wyjątkowy producent i eksperymentator, ale także kurator muzyczny – to pod jego nadzorem powstało kultowe Mosquito Records, nakładem którego swoje najciekawsze płyty wydali m.in. Justin Berkovi czy Tobias Schmidt.
 

 
Mark Broom
Ponad 25 lat za konsolą dj-ską, grubo ponad 100 wydanych płyt – Mark Broom to jedna z najbardziej aktywnych postaci na brytyjskiej scenie techno & acid house. Wszystko zaczęło się dla niego w 1989 roku, gdy to podczas wakacji na Teneryfie natknął się na dźwięki Chicago i wczesnego kwaśnego house’u. Po powrocie do UK Mark natychmiast zakupił swoje pierwsze gramofony i w ten sposób rozpoczął swoją trwającą do dziś karierę muzyczną.
Na przestrzeni lat artysta nie tylko wydał olbrzymią ilość płyt (zarówno samodzielnie, jak i we współpracy z Davem Hillem, Benem Simsem czy Jamesem Ruskinem), ale także prowadził kilka własnych wytwórni (Pure Plastic, King of the Snakes czy ostatnio Beard Man), a także zremixował olbrzymią ilość legendarnych artystów – choćby Sven Väth czy Robert Hood // Floorplan. Obecnie Mark skupia się na prowadzeniu własnej wytwórni Beard Man, a także na współpracy z Jamesem Ruskinem w projekcie Fear Ratio.
 

 
08.04.2016
1500m2 do Wynajęcia

 
Main:
Cristian Vogel (Tresor / Mosquito / Novamute)
Mark Broom (Blueprint / BeardMan / Cocoon)
Michał Wolski (Technosoul, Eerie, Blank Slate)
Gary Holldman (International Day Off)
Prizm & Shocka (Warsaw Torture Boyz)
 
2nd room:
Czwarty Warszawski Salon Ambientu
Maciek Szymczuk live (Zoharum – new experimental art)
Blazej Malinowski live (Technosoul, Blank Slate)
Essence (Technosoul)
Dtekk (Technosoul, Up To Date Festival)
 
Bilety:
early birds: 30 zł SOLD-OUT
pre-sale (limitowana liczba biletów), 35 zł Biletomat.pl – bilety online
w dniu imprezy: 40 zł do północy / 45 zł po północy

Zobacz też inne wydarzenia

06.05.2015, WARSZAWA, KLUB MIŁOŚĆ KREDYTOWA 9, PORTICO – BEFORE FESTIWAL TAURON NOWA MUZYKA 201515.08.2015, Warszawa, Lost Pool26-28.06.2015, Białystok, Halfway Festival