Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » WYDARZENIA: Pozdro Techno Impact w 1500 m2

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

WYDARZENIA: Pozdro Techno Impact w 1500 m2

 
Pierwszy duży event od czasu tegorocznego Up To Date Festival to okazja do łączenia formuły znanego z nieznanym. W Warszawie gościć będziemy dwóch artystów (James Ruskin i Oliver Ho), jak również jednego, który zadebiutował zaledwie kilka miesięcy temu. Oliver Ho (po raz pierwszy w Warszawie od 2002 roku!) zaprezentuje nam się jednak w całkowicie nowym wcieleniu (Broken English Club), a instynkt podpowiada nam, że Post Scriptum to ktoś więcej niż zamaskowany debiutant…

 

PTI_plakat_a1 2

 

Alternatywę dla kawalkady bitów na głównej sali stanowić będzie Trzeci Warszawski Salon Ambientu. Potrzebę wysunięcia „muzyki tła” na pierwszy plan organizatorzy czują nie od dziś, dlatego postanowili spróbować, jak formuła ta sprawdzi się w wypadku regularnego klubowego wydarzenia.
 
Drugą przestrzeń 1500m2 wypełni tej nocy brzmienie ambient, experimental, drone, dub, zapewnione przez artystów związanych z Technosoul: Michała Wolskiego, Błażeja Malinowskiego i enigmatycznego Gaap Kvlt.

 

05.12.2015

22:00

Pozdro Techno Impact!

 

Main:

James Ruskin (Blueprint/Jealous God/Tresor – UK)

Oliver Ho aka Broken English Club Live! (Cititrax/Jealous God/Drumcode – UK)

Post Scriptum Live! (Infrastructure/Ostgut)

Dtekk & Essence (Technosoul – PL)
 

Second floor – Trzeci Warszawski Salon Ambientu:

Gaap Kvlt

Michał Wolski

Błażej Malinowski

+ goście

 

Bilety:

early bird: 29 zł

I pula: 35 zł

II pula: 39 zł

III pula: 45 zł

W dniu imprezy 45 zł do północy/50 zł po północy
 
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/926625247430543/

 

James Ruskin (Blueprint/Jealous God/Tresor – Londyn, UK)
 
Urodzony i wychowany w Londynie, James Ruskin jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli sceny brytyjskiej sceny techno. Od dwóch dekad jego produkcje rozbudzają olbrzymie emocje na parkietach klubów całego świata, a kultowe albumy „Point 2” i „Into Submission” to dziś prawdziwy kanon muzyki elektronicznej. Na oddzielną uwagę zasługują projekty poboczne, w ramach których James nagrywa wraz z przyjaciółmi – m.in. zmarłym przed kilkoma laty Richardem Polsonem (Outline), jak również Markiem Broomem (jako Fear Ratio), Regisem (jako O/V/R), Surgeonem i Oliverem Ho.
 
Ruskin jest nie tylko wyjątkowym producentem, ale i rewelacyjnym dj-em, uchodzi on bowiem za jednego z najsprawniejszych technnicznie znawców dj-skiego rzemiosła – hiphopowe korzenie nie poszły w las. Jego doskonałe sety z 3 gramofonów przez wiele lat podbijały serca publiczności na całym świecie, kilka lat temu dołączył do nich laptop z programem Ableton Live!, służący za trzeci bądź czwarty (!) gramofon, z którego to James dogrywa niewydane dotychczas produkcje i remixy popełnione przez siebie lub swoich przyjaciół. W swoich setach gra przede wszystkim techno we wszystkich jego odmianach, często jednak wplata weń klasyki acid house’u, electro czy bass music.
 

 

Oliver Ho AKA Broken English Club LIVE! (Jealous God/Cititrax/Blueprint/Drumcode – Londyn, UK)
 
Ten niepozorny Brytyjczyk należy do grona najbardziej płodnych twórców, jakich świat techno widział. Około 80 (!) płyt jego autorstwa na przestrzeni ostatnich 20 lat nakładem wielu uznanych wytwórni (m. in. Blueprint, Cosmic, Drumcode, Poker Flat, Running Back, Podium…), a jego własne labele – Meta i Light & Dark – w swoim czasie narobiły olbrzymiego zamieszania.
 
Na Pozdro Techno Impact Oliver zaprezentuje swoje „najmłodsze dziecko”: Broken English Club, czyli projekt nawiązujący do najlepszych tradycji industrialu a la Suicide… w estetyce punkowego techno. Nasz event zbiega się w czasie z wydaniem „Suburban Hunting” – pierwszego albumu BEC, który wychodzi lada dzień… I ma sporą szansę dołączyć do grona najlepszych LP tego roku.
 

 

Post Scriptum LIVE! (Infrastructure/Ostgut Ton)
 
Tajemniczy artysta ukrywający się pod pseudonimem Posct Scriptum jest autorem albumu wydanego zaledwie kilka miesięcy temu nakładem wytwórni Infrastructure New York. Właściciel wytwórni, Function, zdecydował się także na umieszczenie „Human Timescales” na kompilacji „Berghain 07”, a Post Scriptum pojawił się m.in. w Berghain czy Corsica Studios. Wokół artysty zrobiło się na tyle głośno, iż zaczął być zapraszany na najważniejsze wydarzenia muzyczne w tej części świata: fani Audioriver z pewnością pamiętają jego rewelacyjny występ na Wide Stage zaledwie kilka miesięcy temu.
 
Jego muzyka to sci-fi techno, doskonale znane fanom Jeffa Millsa czy Tadeo. Jak podaje fannpage artysty, jest to floor-friendly rhythms with crusty, minimal-style textures and vintage bleeps and electronic melodies. I tyle.
 

 

 

Zobacz też inne wydarzenia

21.05.2015, WARSZAWA, KLUB PARDON, TO TU, Idris Ackamoor & The Pyramids 20-23.08.2015, Katowice, Tauron Nowa Muzyka 03.06.2015, SOPOT, KLUB SFINKS700, MOUNT KIMBIE/URBAN ZOO