Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » WYDARZENIA: Resina i Sarah Neufeld – członkini Arcade Fire wystąpią w Warszawie

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

WYDARZENIA: Resina i Sarah Neufeld – członkini Arcade Fire wystąpią w Warszawie

Zapraszamy na koncert dwóch wyjątkowych artystek — kanadyjskiej skrzypaczki Sarah Neufeld i wiolonczelistki Resina.

Sarah Neufeld

Sarah Neufeld to zamieszkała w Montrealu kompozytorka, skrzypaczka i wokalistka, członkini Arcade Fire, założycielka instrumentalnego ansamblu Bell Orchestre, regularnie współpracuje z Colinem Stetsonem.

W twórczości solowej Neufeld inspiracje Belą Bartokiem, Ivą Bittovą, Steve’em Reichem i Arthurem Russellem z łączy z wrażliwością na brzmienia i struktury zawarte we współczesnej muzyce elektroakustycznej, avant-folku czy indie rocku. Wszystko z powyższych słychać na jej debiutanckim „Hero Brother”, wydanym w 2013 nakładem Constellation Records — pierwsze skrzypce uzupełniane są tam przez abstrakcyjne wokalizy oraz fortepian i fisharmonia, a powściągliwe, emocjonalne etiudy ścierają się z surową, nieokiełznaną energią.

Na „The Ridge” artystka zmierza w kierunku minimalistycznego, rytmicznego popu, kładąc jeszcze większy nacisk na współgrę skrzypiec i głosu, prowadzącą narrację albumu. W jego nagraniach brał udział Jeremy Gara, perkusista Arcade Fire, dodając do kompozycji wielowarstwową, dynamiczną atmosferę, trzymającą w napięciu od początku do końca.

Warszawski koncert będzie jej pierwszym polskim solowym występem!

Przed Sarah wystąpi Resina

Resina, fot. Kamila Chomicz

Karolina Rec występująca solo pod nazwą Resina podpisała na początku 2016 roku kontrakt płytowy z legendarną brytyjską wytwórnią FatCat Records, a dokładnie z jej „post- klasycznym” oddziałem – 130701. Pierwszy album Resiny ukazał się we wrześniu 2016 i jest owocem eksperymentów łączących wiolonczelę z prostymi narzędziami elektronicznymi. Resina wielokrotnie udowadniła, że doskonale potrafi wykorzystać te same narzędzia do występów na żywo. Mimo minimalistycznej formy, niezwykle sugestywnie buduje napięcie i hipnotyczną, wciągającą dramaturgię — oszczędność i sposób kształtowania narracji w tym wypadku przekłada się na intensywność oddziaływania na słuchaczy.

Zadebiutowała na kuratorskich koncertach 130701/FatCat w trakcie Tallinn Music Week i The Brighton Festival, natomiast Polskie koncerty miały miejsce m.in. podczas Gdańskiej edycji Boiler Room, festiwalu Unsound, w Narodowym Instytucie Audiowizualnym. Kolejne koncerty w Wlk. Brytanii – w ramach Londyńskiego „Daylight Music” i w Bristolu (wraz z Sarah Neufeld) spotkały się ze znakomitym przyjęciem. Resina dołączyła również do grona swoich ulubionych kompozytorów takich jak Max Richter, Swans, Jóhann Jóhannsson, Nick Cave, Ben Frost, Ian William Craig, podpisując kontrakt publishingowy z Mute Song.

Na lipiec tego roku zaplanowana jest premiera drugiej płyty Resiny, pod tytułem „Traces” — również w 130701.

Powidoki
03.06.2018
Start: 21:00
Wstęp: 30/40/50 zł: https://goingapp.pl/evt/1630227/sarah-neufeld-ca-i-resina-w-powidokach
FB: https://web.facebook.com/events/234631193938166/

Zobacz też inne wydarzenia

15.05.2015, WARSZAWA, KURORT NAD WISŁĄ, PAULA & KAROL 25.04.2014, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, KRÓL 09.04.2015, WARSZAWA, STODOŁA, CURLY HEADS