Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » WYDARZENIA: Shamir na koncercie w Warszawie

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

WYDARZENIA: Shamir na koncercie w Warszawie

Shamir w sierpniu na darmowym koncercie w Warszawie! Młody talent z Las Vegas będzie w Polsce promował świetnie przyjęty album „Ratchet”, z którego pochodzi hit „Call It Off”. Wschodząca gwiazda tanecznego syntezatorowego popu wraz z zespołem zagra w Warszawie, na Placu Defilad już 17 sierpnia.

 

ShamirbyRuvan_mainpressimage

Shamir/ fot. Ruvan Wide/ mat. prasowe

 

Nowy podopieczny wytwórni XL Recordings (The Prodigy, The xx, M.I.A., FKA twigs, Tyler, The Creator, Jungle) odpowiada za jeden z najlepszych płytowych debiutów tego roku. Krążek „Ratchet” to inspirowany muzyką Prince’a, Michaela Jacksona, Bowiego, Outkast czy Grace Jones zestaw 10 utworów – zachwycająca mieszanka muzyki disco, house i r’n’b. Album promuje przebojowy utwór „Call It Off”, do którego powstał oryginalny teledysk opublikowany w ramach YouTube Music Awards 2015.

 

 

Shamir Bailey interesuje się muzyką od najmłodszych lat. Dzięki rodzicom i swojej muzykalnej ciotce wcześnie odkrył klasyki hip hopu i r’n’b, a także nagrania Billie Holiday czy Niny Simone. W wieku 9 lat otrzymał od matki gitarę i sam nauczył się na niej grać, słuchając głównie starych piosenek country. Jako 17-latek wraz z koleżanką założył zespół Anorexia, którego styl określili jako „simple Lo-fi pop music”. Niedługo po ukończeniu szkoły średniej wysłał swoją solową demówkę do nowojorskiej wytwórni Godmode, której szef, Nick Sylvester, z miejsca postanowił podpisać z nim kontrakt. Kariera Shamira nabrała zawrotnego tempa. W czerwcu 2014 wyszła jego debiutancka EP-ka, a już kilka miesięcy później był nową twarzą słynnego niezależnego labelu XL, który wypuścił w świat niezwykle chwytliwy singiel „On The Regular”. Nadchodząca płyta długogrająca była z góry skazana na sukces.

Link do wydarzenia znajdziecie tutaj

 

 

Shami_Ratch_Cover_4000_190215

hi

Zobacz też inne wydarzenia

7-9.07.2015, Katowice, OFF Festival 4.07.2015, Sopot, Zatoka Sztuki, Skin 18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem