LAIF » WYDARZENIA: Sóley wraca do Polski!


WYDARZENIA: Sóley wraca do Polski!


We Wrocławiu, Poznaniu, Toruniu i Warszawie wystąpi Sóley podczas jej jesiennej trasy koncertowej!
Artystka właśnie pracuje nad kolejnym albumem. Liczymy, że nowe kompozycje usłyszymy po raz pierwszy już w Październiku!

Sóley w Polsce:
23.10 – Wrocław, Synagoga Pod Białym Bocianem
24.10 – Poznań, Próżność
25.10 – Toruń, Dwór Artusa
26.10 – Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Na początku stycznia napisała na swoim Facebooku, że 2019 rok będzie dla niej czasem spędzonym nad nagrywaniem nowych piosenek, tworzeniem oprawy muzycznej tajnego jeszcze spektaklu teatralnego i pisaniem orkiestrowych utworów. Po kilku miesiącach wytężonej pracy przyszła pora na koniec koncertowego fajrantu. Sóley, obok Björk, GusGus czy Högniego nazywana jedną z najjaśniej świecących gwiazd islandzkiej muzyki, ponownie zagra dla polskiej publiczności! Nadchodzące występy multiinstrumentalistki to okazja do posłuchania jej dobrze znanych numerów, ale też premierowych kompozycji.

Bilety dostępne na www.biletomat.pl i goingapp.pl.

Pochodząca z małej miejscowości Hafnarfjörðu wokalistka już na samym początku swojej kariery, czyli w 2010 roku, zdobyła serca odbiorców zainteresowanych klimatycznym, kojącym art-popem. Wychowana w artystycznej rodzinie – ojciec jest trębaczem, a rodzeństwo również bryluje na estradzie – od zawsze chciała występować. Szybko okazało się, że w centrum zainteresowań wokalistki leżą łagodne, uzupełnione o dźwięki pianina czy delikatnego instrumentarium melodie. To właśnie nimi wypełnione są jej trzy, świetnie przyjęte przez dziennikarzy i słuchaczy solowe krążki. Ostatni z nich, czyli „Endless Summer”, ukazał się dwa lata temu nakładem oficyny Morr Music: tego samego, w którego katalogu znajduje się Fenster czy The Notwist. Na pokładzie berlińskiego wydawnictwa są też zespół Múm i Sin Fang, z którymi Sóley przygotowała jako Team Dreams materiał zamykający jej dotychczasową dyskografię. Dwanaście piosenek stworzonych w elektroniczno-klasycznym stylu kroczy w tym samym kierunku, jaki Islandka obrała już na pierwszych EP-kach. Kolejnym asem w rękawie będzie zaś czwarty album, którego preludium stanowi tournée po Europie!

Zobacz też inne wydarzenia

17.08.2015, Warszawa, Plac Defilad, Shamir10.04.2015, WARSZAWA, HYDROZAGADKA, THE DUMPLINGS22.03.2015, WARSZAWA, STODOŁA, NATALIA PRZYBYSZ