Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » WYDARZENIA: Starzy znajomi młodego festiwalu

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

WYDARZENIA: Starzy znajomi młodego festiwalu

 
Jesienny cykl warszawskich koncertów, który odbędzie się pod wspólnym szyldem Distorted Festival, mógłby mieć podtytuł „friends and family edition“. Zespoły i muzycy, zaproszeni przez organizatorów są przez nich znani i podziwiani już od dawna. Sean Nicholas Savage i A Place To Bury Strangers na ich zaproszenie pojawią się w Polsce po raz trzeci. Touchy Mob jest starym znajomym, a Grooms to kompania Oliviera Ackermanna z APTBS, którą chciał przedstawić europejskiej publiczności. Line-up zamyka zespół SYNY czyli duet w składzie Robert Piernikowski i Przemysław Jankowiak.
 
Pierwsza edycja Distorted Festival, współorganizowana przez Plac Defilad, odbyła się 14 czerwca 2014 r. w Cafe Kulturalna i barStudio i gościła m.in. Phedre, Gary War czy Oliviera Heima.

 

SNS_PROMO_2015

Sean Nicholas Savage, fot. Karol Kadłucki/ mat. prasowe

 
07.11.2015 Sean Nicholas Savage + Touchy Mob | Cafe Kulturalna

 
Sean Nicholas Savage – podpora Arbutus Records, w rodzinnym Quebecu ma już status legendy. Człowiek, który napisze dwanaście piosenek zanim wstaniesz z łóżka. I zaśpiewa je głosem chorego kanarka. Piszą o nim różnie: wariat, geniusz, filozof, pop-prorok. Grimes, Mac DeMarco, Doldrums, Blue Hawaii czy Shlohmo – wszyscy mianują się jego uczniami, czemu dali wyraz na kompilacji coverów jego piosenek.

 

Listopadowy koncert Seana to jedyny jego występ w Polsce na nadchodzącej trasie, a zarazem trzeci na zaproszenie Distorted Animals. Okazją do tego jest jego nowa, zbierająca zasłużone laury płyta “Other Death”. Na scenie Seanowi, jako część jego wciąż ewoluującego składu live, towarzyszyć będzie Adam Byczkowski znany także jako Better Person.
 

Tego wieczoru do Warszawy powróci także dawno niewidziany Ludwig Plath czyli Touchy Mob. Sympatyczny brodacz nie gral na żywo w Polsce dobre kilka lat, a doskonałą okazją do zaproszenia go jest świetny, wydany w tym roku album “Let My Wild Boys Shine In The Boomers”.

 

touchymob1

Touchy Mob, fot. mat. prasowe

 

14.11.2015 Syny | Cafe Kulturalna

 
Syny to duet, który tworzą Robert Piernikowski i 1988.
Po ośmiu miesiącach od wydania płyty rośnie przekonanie, że „Orient” (Latarnia rec. 2015) nie utonął w zalewie „hajpów słabego gówna”, tylko postawił wciąż pnący się monument. Dzięki ciężkiej pracy i konsekwencji, w połączeniu ze świetną produkcją i charyzmą, Syny stały się zjawiskiem, które skupia wokół siebie wciąż gęstniejącą grupę zaangażowanych odbiorców, chłonących dogłębnie odurzający klimat Orientu, a ich płytę można z powodzeniem umieścić wśród najważniejszych wydawnictw ostatnich lat w Polsce. Syny to styl, którego nie da się zaszufladkować, to szczery hiphopowy brud, głębokie echo dubu, smród analogowej elektroniki oraz przekaz, który tak dezorientuje, że nie wiesz czy to jeszcze muzyka, czy już film.
 

Po hucznych występach na takich festiwalach, jak Tauron Festiwal Nowa Muzyka, Avant Art Festival, Up To Date Festival czy jako jedna z niespodzianek na Unsound Festival, duet rusza z jesienną trasą klubową.

 

87tAjpy3_3npu7rrykajOslpvMSBqjkM-_7Akb9hdcY

SYNY, fot. mat. prasowe


 

17.11.2015 A Place To Bury Strangers + Grooms | Hydrozagadka
 

aplacetoburystrangers_large

A Place To Bury Strangers, fot. mat. prasowe

 
A Place To Bury Strangers przybędzie do Warszawy już po raz trzeci na zaproszenie Distorted Animals. Koncert promujący najnowsze, świetnie przyjęte dzieło zespołu “Transfixation” odbędzie się 17 listopada w klubie Hydrozagadka.
 

Kultowe, dowodzone przez Oliviera Ackermanna noise-rockowe trio, nazywane jest „najgłośniejszym zespołem z Nowego Yorku”. Przez dwanaście lat działalności udało im się stworzyć wyjątkowe brzmienie, będące połączeniem noise’u, shoegaze’u, muzyki psychodelicznej i punk-rocka. Nic więc dziwnego, że mieli możliwość grać trasy z takimi zespołami, jak Nine Inch Nails, The Jesus and Mary Chain, MGMT czy Black Rebel Motorcycle Club, jak również występować na takich festiwalach, jak Coachella, Primavera Sound czy rodzimy OFF Festival. Ackermann, wokalista i gitarzysta grupy, jest właścicielem firmy Death By Audio, która dostarcza efekty gitarowe zarówno najważniejszym artystom alternatywnym, jak również i U2.
 

W roli supportu wystąpi Grooms, kwartet pochodzący również z Nowego Yorku, którego muzyka jest połączeniem popowych melodii z gitarowymi eksperymentami. Travis Johnson i jego ewoluujący skład był jedną z podpór legendarnego Death By Audio – art space’u w duchu DIY założonego przez Oliviera Ackermanna. Zespół został osobiście wytypowany przez A Place To Bury Strangers na wspólną europejską trasę.

 

Zobacz też inne wydarzenia

24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL 13.06.2015, WROCŁAW, WOODED FESTIVAL 21.05.2015, WARSZAWA, KLUB PARDON, TO TU, Idris Ackamoor & The Pyramids