Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » WYDARZENIA: The Dumplings, Hatti Vatti ft. Misia Furtak na Festiwalu Jabłka i Cydru w Plażowej

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

WYDARZENIA: The Dumplings, Hatti Vatti ft. Misia Furtak na Festiwalu Jabłka i Cydru w Plażowej

Festiwal Jabłka i Cydru odbędzie się 30 sierpnia w klubokawiarni Plażowa w Warszawie. Wspaniałe podsumowanie gorącego lata będzie miało smak jabłek we wszystkich możliwych postaciach. Wyłącznym sponsorem wydarzenia jest marka cydru Strongbow.

 

FJiC_plakat

 

Dla wszystkich bywalców targów śniadaniowych i miejskich wydarzeń plenerowych, Festiwal Jabłka i Cydru jest obowiązkowym punktem na weekendowej mapie Warszawy. Całodzienna impreza przy plaży nad Wisłą to doskonała okazja do spróbowania cydru, skosztowania wyjątkowych przetworów i wielu znakomitych odmian jabłek. Letni festiwal w prawdziwie miejskim klimacie uświetnią koncerty zespołu The Dumplings oraz Hatti Vatti ft. Misia Furtak.

 

The Dumplings

The Dumplings, fot. mat. prasowe

 

Fot.- Marek Sławiński (5)

Misia Furtak, fot. Marek Sławiński/mat. prasowe

 

Jabłkowe specjały i miejska rekreacja

Na Festiwalu królować będą orzeźwiający cydr i jabłka o tak fascynujących nazwach, jak m.in.: Celeste, Paula Red, Czampion, Jonagored czy Delikates. Trzeba tam być choćby po to, aby spróbować cydrowych lodów serwowanych przez warszawską lodziarnię Lodove i jabłkowego menu serwowanego przez m.in.: Samo Jabłko, Fabryka Słodkości czy Art-Win. Będzie też można własnoręcznie wytłoczyć sok jabłkowy na tradycyjnych drewnianych praskach.

Na żywo gotował będzie szef kuchni i dziennikarz kulinarny Tomasz Jakubiak, który słynie z tego, że o jedzeniu potrafi opowiadać godzinami, okraszając historie właściwym sobie poczuciem humoru. Podczas kulinarnego show mistrz wyczaruje potrawy, w których dominować będą subtelne smaki jabłek i cydru.

Amatorzy aktywnego wypoczynku także znajdą coś dla siebie. Na nadwiślańskiej plaży czekać będą miejskie sporty takie, jak slackline, zośka, trickboardy czy skimboard, a także elektryczne deskorolki. Nie zabraknie też strefy relaksu z leżakami, hamakami i orzeźwiającym cydrem.

 

Cydr – naturalnie miejski

Moda na cydr zawitała do Polski na dobre w zeszłym roku, a w tym przeżywa swój rozkwit. Polacy kochają jabłka, pokochali też lekki cydr. Szklanka cydru wypełniona lodem to doskonałe zwieńczenie lata w mieście. Strongbow, sponsor Festiwalu Jabłka i Cydru, zaprasza więc do klubokawiarni Plażowa w Warszawie na świętowanie zakończenia wakacji.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Start: 11:00

Zobacz też inne wydarzenia

4.07.2015, Sopot, Zatoka Sztuki, Skin 16-20.06.2015, Oświęcim, Life Oświęcim Festival 18.05.2015, Warszawa, Klub Pardon, To Tu, Glissando #26 Soundscape Spotkanie + Kocert Duy Geborg