LAIF » WYDARZENIA: VI Konferencja Muzyczna Audioriver

WYDARZENIA: VI Konferencja Muzyczna Audioriver

 
Jak wygląda praca w branży muzycznej i czy warto ją podejmować? Jak prowadzić skuteczne negocjacje biznesowe? Jak dostać się do programu burn Residency oraz kto zwyciężył w plebiscycie Munoludy 2015? Na te i inne pytania odpowiedzą goście zaproszeni do udziału w VI Konferencji Muzycznej Audioriver, która 2 kwietnia odbędzie się w Olivia Business Centre w Gdańsku. Zupełną nowością dla konferencji będzie równolegle odbywająca się prezentacja sprzętu i oprogramowania takich marek, jak Native Instruments, Korg i Arturia, przygotowana przez sklep 4DJ.pl.
 

34

V Konferencja Muzyczna Audioriver, fot. mat. prasowe


 

„Nasze konferencje od początku mają dwa podstawowe cele i dwie równorzędne grupy odbiorców” – mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. „Pierwszym z zadań realizowanych przez ten projekt, jest pokazywanie studentom i licealistom niezwiązanym jeszcze zawodowo z biznesem muzycznym, jak działają mechanizmy tej branży. Drugim celem jest dostarczanie wiedzy i pomoc w rozwijaniu umiejętności osób już działających na scenie jako organizatorzy wydarzeń, właściciele klubów, dziennikarze, managerowie czy – wreszcie – artyści. W tym roku, pierwsza połowa konferencji będzie bardzo dosłownie realizowała oba powyższe zadania.”
 
VI Konferencja Muzyczna Audioriver - plakat
 
Wydarzenie odbywające się w Olivia Business Centre rozpocznie się o godzinie 10:00 dyskusją „Czy praca w branży muzycznej jest dla Ciebie?”. Będzie to przede wszystkim spotkanie skierowane do osób, które dopiero zastanawiają się, jak działa biznes muzyczny i czy ten świat w ogóle jest dla nich. Organizatorzy zaprosili przedstawicieli branży, którzy odnieśli sukces i będą potrafili najlepiej odpowiedzieć, jakie umiejętności trzeba mieć w ich zawodach, czy trzeba kończyć jakieś szkoły lub kursy, jakie są zarobki itp. Udział wezmą: Olga Tuszewska (Kayax, managerka Brodki), Łukasz Stasiak (Alkopoligamia, manager Tego Typa Mesa), Jarek Szubrycht (Gazeta Magnetofonowa, Red Bull Muzyka), Karolina Wanat (Warner Music Poland), Łukasz Lubiatowski (Automatik, NoPaper Records) oraz Łukasz Zieliński aka Vacos (Sfinks700).
 
Kolejny punkt programu rozpocznie się w południe i będzie to wykład eksperta od negocjacji, Pawła Gołembiewskiego, który – jak sam mówi: „Zaproszenie na tę konferencję traktuję jako bardzo ciekawe wyzwanie. Na co dzień nie słucham brzmień prezentowanych na Audioriver, ale na pewno bardzo dobrze zapoznam się ze specyfiką branży muzycznej, by mój wykład był jak najbardziej trafiony i przydatny dla publiczności”. A doświadczenie Paweł ma imponujące: trenował Reprezentację Polski w Międzynarodowym Turnieju Negocjacyjnym WNR 2015, gościnnie prowadził wykłady i szkolenia z negocjacji biznesowych na Uniwersytecie Warszawskim (UW), w Szkole Głównej Handlowej (SGH) i Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie oraz na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu. To Certified International Professional Negotiator z akredytacją ACI. Autor wysoko ocenianych wykładów, warsztatów i szkoleń z zakresu negocjacji w biznesie (średnie oceny uczestników z 2016 powyżej 9/10).
 
Druga część dnia będzie już przede wszystkim spotkaniem świata elektronicznego – organizatorów wydarzeń, właścicieli klubów i ich bywalców, artystów i ich fanów. Najpierw o godzinie 15:00 dowiemy się więcej o tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu DJ-skiego, burn Residency. Poznamy uczestników poprzednich wydarzeń, ich wrażenia, wskazówki oraz zasady udziału w programie.
 
Z kolei o 16:15 dowiemy się, kto zdobył Nagrody Polskiej Sceny Klubowej MUNOLUDY 2015. W plebiscycie portalu Muno.pl przed rokiem wzięło udział ponad 30 tys. osób, co uczyniło go najbardziej miarodajnym wskaźnikiem popularności dla DJ-ów i producentów elektronicznych w naszym kraju. Po wręczeniu statuetek odbędzie się debata z laureatami.
 
Równolegle, także w Olivia Business Centre, po raz pierwszy w historii Konferencji Muzycznych Audioriver pojawi się także miejsce, w którym będzie można przetestować sprzęt i oprogramowanie muzyczne tak uznanych marek, jak Native Instruments, Korg czy Arturia. „Do współpracy zaprosiliśmy świetnie zaopatrzony sklep 4DJ.pl, którego stoiska na Targach Muzycznych Audioriver organizowanych podczas festiwalu cieszą się dużą popularnością. Postanowiliśmy więc przenieść ten koncept także do naszego wiosennego wydarzenia.” – mówi Napora.
 
Strefa 4DJ.pl będzie funkcjonować od 10:00 do 17:00 i wstęp do niej będzie bezpłatny. Z kolei łączna wejściówka na wszystkie debaty i wykład o negocjacjach kosztuje jedyne 10 zł i jest już dostępna w salonach Empik w całej Polsce oraz na http://audioriver.ebilet.pl. Warto nie zwlekać z zakupem, bo Konferencje Muzyczne Audioriver wyprzedają wszystkie wejściówki już od kilku lat.
 
Nie można zapomnieć także o After Party w klubie Sfinks700, którego gwiazdą będzie wyjątkowy DJ i producent z Republiki Południowej Afryki – Black Coffee. Tu także trwa już przedsprzedaż biletów w cenie 25 zł i też może ich zabraknąć jeszcze przed 2 kwietnia. W dniu impreza cena wejściówek wzrośnie do 35 zł.

 

Zobacz też inne wydarzenia

20.08. 2015, Warszawa, Miłość, Mary Komasa20-23.08.2015, Katowice, Tauron Nowa Muzyka12.09. 2015, Warszawa, Nocna Masa Imprezowa