LAIF » WYDARZENIA: Wampiry na Pradze

WYDARZENIA: Wampiry na Pradze

 
Deerhunter Booking i Klub Hydrozagadka 9 marca zapraszają na koncert rewelacyjnego lutnisty, Jozefa Van Wissema. Występ uatrakcyjni pokaz filmu Jima Jarmuscha, „Tylko kochankowie przeżyją”.

 

Tylko-kochankowie-przezyja

Kadr z filmu Jima Jarmuscha „Tylko kochankowie przeżyją”

 

Muzyka van Wissema intensywnie działa na słuchaczy; jest hipnotyzująca, czysta i minimalistyczna, tworzy niezwykłą, transcendentną atmosferę. Artysta nieprzerwanie jeździ po świecie, koncertując w klubach, ale i na festiwalach takich, jak All Tomorrow’s Parties czy Primavera Sound. Van Wissem studiował w Nowym Jorku, gdzie obecnie mieszka, a także wykłada przedmiot o interesującej nazwie „Wyzwolenie lutni”. Angażuje się również w rozmaite projekty, choćby skomponowanie „soundtracku” do obrazu „Ambasadorowie” Hansa Holbeina (zlecone przez National Gallery w Londynie), czy nagranie kilku kompozycji do gry Sims Medieval. W 2013 muzyk został doceniony na festiwalu w Cannes, zdobywając nagrodę za soundtrack do filmu Jima Jarmuscha „Tylko kochankowie przeżyją”. Nagrywał także z Tildą Swinton i Zolą Jesus. Każdy jego koncert to wyjątkowe doświadczenie; te mroczne, hipnotyczne kompozycje na stworzonej specjalnie dla artysty wyjątkowej, czarnej lutni po prostu trzeba usłyszeć.
 
Klub Hydrozagadka

Warszawa, ul. 11 Listopada 22

Bilety: 35 złotych – do kupienia w dniu koncertu na bramce

 

Jozef_cover

 

Zobacz też inne wydarzenia

25.04.2014, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, KRÓL20.08. 2015, Warszawa, Miłość, Mary Komasa4.07.2015, Sopot, Zatoka Sztuki, Skin