LAIF » WYDARZENIA: WROsound – brzmienie made in Wroclaw

WYDARZENIA: WROsound – brzmienie made in Wroclaw

 
W pierwszy weekend grudnia WROsound będzie miał swoją 7 edycję. Festiwal, który definiuje brzmienie made in Wroclaw po raz kolejny proponuje program świeży i pełen muzycznych odkryć. Na technicznie wyrafinowanej scenie Impartu wschodzące gwiazdy nowej muzyki i alternatywne projekty będą miały okazję pokazać się w wersji live, która zapada w pamięć.

 
 
c5Z92igdbXTzjFqjf3GOi5q4WPS3bRU_vtW3A6-_f9o
 
 

Tegoroczny line up prezentuje smaki muzycznej podpowierzchni nie tylko Wrocławia, ale i położonych w jego bliskim sąsiedztwie rejonów dźwiękowych. W edycji 2015 pojawią się min.: odkrycie festiwalu Nowa Muzyka w Katowicach Ventolin i jego live personal appearance; serwujący mieszankę elektro, dubstep’u i drum’n’bass przy użyciu żywych instrumentów Breslaux; eklektyczni Czesi z Kyklos Galaktikos czy związani z wrocławskim Centrum Reanimacji Kultury postpunkowcy z Ukrytych Zalet Systemu. Nie zabraknie i w tym roku niespodzianek, absolutnych premier, enigmatycznych zjawisk czy niepowtarzalnych – bo przygotowanych specjalnie na WROsound – projektów muzycznych.

 


 

 

 

 

„Wciąż chcemy eksponować wrocławską scenę. Ona jest jak wciąż ewoluujący, kreatywny organizm, w którym codziennie rodzą się nowe pomysły na dźwiękowe zestawienia. Ale szukamy artystów i poza Wrocławiem, szlakiem Odry wytropiliśmy niejeden wart uwagi projekt.” – mówi Łukasz Głośny, od 2014 Dyrektor Artystyczny festiwalu i autor nowej koncepcji WROsoundu jako znacznika wyjątkowych dźwięków – „Najlepszą oprawą techniczną i nagłośnieniem na najwyższym poziomie budujemy okoliczności, w których muzyka broni się już sama. Dlatego występ na scenie w Imparcie może być dla zaproszonych projektów jak stempel koncertowej jakości.”
 
WROsound w latach 2009-2013 odbywał się pod nazwą „Wrocławski Sound” i dotychczas łącznie zaprezentował już przeszło 90 zespołów. W tym roku wydarzenia odbywać się będą 4­ i 5 grudnia na dwóch scenach i w przestrzeniach galerii Impartu przy Mazowieckiej 17. Więcej szczegółów na stronie www.wrosound.com

Zobacz też inne wydarzenia

4.07.2015, Sopot, Zatoka Sztuki, Skin 09.04.2015, WARSZAWA, STODOŁA, CURLY HEADS 16.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MARY KOMASA