LAIF » WYDARZENIA: WWW 2019: Bob Moses na pierwszym klubowym koncercie w Polsce

WYDARZENIA: WWW 2019: Bob Moses na pierwszym klubowym koncercie w Polsce

Miejski festiwal World Wide Warsaw wraca po raz piąty! Jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń przełomu zimy i wiosny odbędzie się w najciekawszych warszawskich klubach i salach koncertowych. Po niezwykle udanej ubiegłorocznej edycji, podczas której zagrali m.in. King Krule, Kelela, Playboi Carti czy Boy Pablo, organizatorzy nie zwalniają tempa i prezentują pierwsze ogłoszenie odsłony 2019. W lutym do Warszawy wpadnie kanadyjska formacja Bob Moses, znana z melancholijnego, delikatnie tanecznego downtempo z elementami deep house’u.

zdjęcie: materiały prasowe

Tom Howie i Jimmy Vallance poznali się jeszcze w liceum. Połączyła ich miłość do podobnych brzmień – od elektroniki, poprzez kalifornijski punk, aż po grunge. Zespół założyli w 2012 roku i od tego czasu ich kariera nabrała większego tempa. Bob Moses dali się poznać szerszej publiczności za sprawą debiutanckiego albumu Days Gone By, który ukazał się trzy lata temu dzięki wytwórni Domino Recordings. Wcześniej muzycy wydawali szereg mniej lub bardziej klubowych singli, w których czuć było sporą nutę melancholii. Artyści prezentują w swojej twórczości przyjemną, wolno płynącą elektronikę, która z pewnością przypadnie do gustu fanom pościelowego downtempo i house’u oprawionych zmysłowym wokalem i żywymi instrumentami.

Battle Lines – drugi w karierze album duetu pojawi się na sklepowych półkach już 14 września. Album promują single Back Down i Heaven Only Knows. W lutym duet przyjedzie na swój pierwszy klubowy koncert do Polski. Kanadyjscy muzycy będą jedną z gwiazd piątej edycji festiwalu WWW.

Koncert Bob Moses w ramach World Wide Warsaw odbędzie się 21 lutego 2019 w Małej Warszawie. Jako support pojawi się shey baba. Bilety możecie kupić poprzez aplikację i portal Going.

Zobacz też inne wydarzenia

19.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, JULIA MARCELL I POLA RISE22.03.2015, KRAKÓW, FABRYKA, JUNGLE25.04. 2015, WARSZAWA, KLUB STODOŁA, OPEN STAGE, RITA PAX