LAIF » WYDARZENIA: Znamy pełny line-up wspólnej imprezy Unsound & Up To Date Festival

WYDARZENIA: Znamy pełny line-up wspólnej imprezy Unsound & Up To Date Festival

Do mistrza ambientu, Tima Heckera, dołączają m.in. Lee Gamble oraz Marco Shuttle, a także silna reprezentacja rodzimych twórców. Znamy pełny line-up trzydniowego wydarzenia organizowanego przez Unsound i Up To Date Festival w warszawskim klubie Jasna 1.

Krakowski Unsound i białostocki Up To Date Festival podczas trzech wieczorów 19, 20 i 21 kwietnia br. wymieszają inspiracje oraz zainteresowania kształtujące charakter oraz wizerunek obu festiwali. Na dwóch scenach zostaną zaprezentowani artyści zagranicznych scen oraz szeroki przekrój rodzimych talentów. Znajdą się wśród nich m.in. mistrz ambientu, Tim Hecker, niezwykle dynamiczna Anastasia Kristensen, wywodzący się z holenderskiej sceny electro i kultywujący jej zadziorny charakter Ekman, zręcznie mieszający techno z post-dubstepowymi gatunkami Lee Gamble czy wreszcie Marco Shuttle, mistrz techno skupionego na głębokiej atmosferze, posługujący się klimatycznymi pejzażami opartymi na psychodelicznych, pełnych barw brzmieniach. Polską reprezentację stanowić zaś będą m.in. Wacław Zimpel balansujący na pograniczu jazzu, minimalizmu i muzyki tradycyjnej, Michał Wolski specjalizujący się w głębokim, dostojnym i pełnym uroku techno, Ter tworząca w obrębie kontemplacyjnego ambientu i pulsującego techno, Olivia oraz Dtekk, czyli uznani reprezentanci rodzimej sceny techno i electro, ISNT, doświadczona DJ-ka i producentka, założycielka kolektywu Behind the Stage i współtwórczyni inicjatywy Oramics, RRRKRTA, czyli twórca m.in. cyklu imprez oraz wydawnictwa muzycznego Brutaż i in.

Wydarzenie będzie zapowiedzią obu festiwali. Unsound odbędzie się między 7 a 14 października br., natomiast Up To Date Festival będzie mieć miejsce 7 i 8 września br.

Up To Date Festival, ukryty od zgiełku wielkich miast, odbywa się rokrocznie w Białymstoku, w samym sercu północno-wschodniej Polski. Miejsce słynące z dziewiczych krajobrazów, dzikiej przyrody i głębokich lasów w pierwszych dniach września zamienia się w mekkę muzyki elektronicznej i basowej, przyciągając ok. 8000 uczestników. Wydarzenia festiwalowe mają zaś miejsce w tak różnorodnych przestrzeniach, jak choćby Opera i Filharmonia Podlaska, podziemne parkingi Stadionu Miejskiego czy Pałac Branickich.

Krakowski Unsound świętował w zeszłym roku swoje 15-lecie. Edycja pod hasłem Flower Power okazała się być jak dotąd najpopularniejszą i najbardziej udaną. Od czasu swojego powstania w 2003 roku, festiwal rozrósł się znacznie. Począwszy od powolnej ekspansji w mieście, adaptacji i ożywienia niecodziennych miejsc, po edycje w Nowym Jorku, Adelajdzie, Toronto i Londynie, a także krajach Europy Wschodniej oraz Kaukazu.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/682361658821535

Zobacz też inne wydarzenia

22.03.2015, WARSZAWA, STODOŁA, NATALIA PRZYBYSZ21.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, JUNGLE09.05.2015, KRAKÓW, TEATR ŁAŹNIA NOWA, NILS FRAHM – BEFORE TAURON NOWA MUZYKA 2015