LAIF » WYDARZENIE: KONFERENCJA „MUZYKA A BIZNES” 18,19 KWIETNIA W KLUBIE PARDON, TO TU

unnamed

unnamed

WYDARZENIE: KONFERENCJA „MUZYKA A BIZNES” 18,19 KWIETNIA W KLUBIE PARDON, TO TU

18 i 19 kwietnia w Klubie Pardon, To Tu w Warszawie odbędzie się dziewiąta edycja konferencji „Muzyka a biznes”.

Muzyka a Biznes to wydarzenie skupiające najważniejszych przedstawicieli show biznesu, czołowych muzyków, dziennikarzy muzycznych, oraz rzesze słuchaczy. Cykl spotkań, które w tym roku odbędą się po raz dziewiąty, obejmuje szerokie spektrum zagadnień dotyczących rynku muzycznego. Uczestnicy, otrzymują unikatową szansę poszerzenia swojej wiedzy dotyczącej organizacji imprez muzycznych i poznania reguł przemysłu fonograficznego. Słuchacze uczestniczą też, wspólnie z gośćmi, w żywiołowych dyskusjach związanych z muzyką i zjawiskami jej towarzyszącymi. 
Wstęp na konferencję jest bezpłatny więcej informacji na www.mab.art.pl

Logotyp_bez_tła-01_2

PROGRAM KONFERENCJI MUZYKA A BIZNES 2015

SOBOTA 18 KWIETNIA

12:15 – 14:45 Metal
Powód do dumy czy temat tabu?

Metal do zawsze wzbudzał kontrowersje w każdym kraju, jednak można odnieśd wrażenie, że Polska jest szczególnym przypadkiem. Mimo że w naszym kraju możemy bez problemu znaleźd zespoły mogące jakościowo konkurowad z tymi na arenie międzynarodowej, to trudno uznad go za popularny. Czy jest szansa na zmianę tego stanu rzeczy? Czy grając metal w dzisiejszych czasach można odnieśd sukces? Na te oraz inne pytania odpowiedź będziemy starali się uzyskad odpowiedź podczas tego panelu dyskusyjnego.

14:00 – 15.30 Od winyla do flaca Jak się słucha muzyki obecnie?

W późnym PRL-u popularne było kopiowanie kaset magnetofonowych, lata 90. minęły pod znakiem Walkmana. Dalej światem zawładnęło hasło MP3, a każdy chciał mied iPoda. W dobie serwisów streamingowych i smartfonów zastanawiamy się jak zmienił się sposób słuchania muzyki i co czeka nas w przyszłości. Czy Spotify i YouTube na dobre wyprą muzykę z tradycyjnych nośników, czy może czeka nas renesans czarnej płyty? Czy DAC i flac to skróty tylko dla entuzjastów, a przeciętny słuchacz zadowoli się muzyką z telefonu?

15:45 – 17:15 Muzyka i prawo
Jak legalnie tworzyd i wykorzystywad muzykę w dobie gospodarki cyfrowej?

Nie jesteś pewien jak skonstruowad odpowiednią umowę z wydawcą lub organizatorem koncertu? Chciałbyś dowiedzied się jakie prawa ma autor utworu? Zastanawiałeś się czy remiksowanie piosenek to kradzież? Czy warto udostępniad utwory na licencji Creative Commons? Jak wykorzystywad i słuchad muzykę, aby nie łamad prawa? Na te i wszystkie inne pytania postarają się odpowiedzied najwięksi fachowcy zajmujący się prawem w działalności muzycznej.

17:30 – 19:00 Czy na pieniądzach da się zagrad?
Sponsorowanie festiwali muzycznych jako narzędzie marketingowe.

Festiwale muzyczne to od kilku lat bardzo prężnie rozwijająca się odnoga przemysłu muzyczno- eventowego w Polsce. Korzystają na tym słuchacze, artyści, miasta goszczące imprezy, ale i sponsorzy. Jest to świetna okazja do wypromowania się, także dla firm na co dzieo raczej nie kojarzonych z muzyką i dobrą zabawą. Podczas panelu zwrócimy uwagę na te właśnie, nietypowe przykłady współpracy firm z festiwalem muzycznym- czy wakacyjna impreza to dobra okazja dla promowania banku? Czy da się zarobid na samodzielnym organizowaniu wielkiego festiwalu? Co takiego jest w festiwalach muzycznych, że sponsorzy tak chętnie otwierają kieszenie? Zaproszeni goście odpowiedzą na te i wiele innych nurtujących nas pytao.

NIEDZIELA 19 KWIETNIA

10.30 – 12:30 Warsztaty z produkcji/obróbki dźwięku przy pomocy programu ProTools/Ableton

Obecna technologia daje nam niewyobrażalne możliwości. W dzisiejszych czasach można łatwo nagrad album wyłącznie przy pomocy komputera oraz wyobraźni. Jednak nadal dla wielu osób tajemnicą jest jak obrobid dźwięk, tak aby z surowego nagrania otrzymad album gotowy do wydania. Podczas warsztatów odbędzie się szkolenie z programów do produkcji, oraz możliwośd zapytania prowadzących o wszelkie wątpliwości dotyczące tego tematu.

12:45 – 14:15 Rola producenta i realizatora dźwięku w twórczości artysty

Profesjonalna wytwórnia muzyczna, doświadczony realizator dźwięku. Jak mogą wpływad na brzmienie artysty i przekaz utworu? czy powinni to robid? Podczas panelu postaramy się odkryd znaczenie produkcji muzycznej w koocowym wyniku pracy artysty.

14:30 – 16:00 Zamiłowanie do kiczu jako środek ekspresji w muzyce.

Fenomen artystów mieszających to, co dla wielu wydaje się zbyt krzykliwe, wulgarne czy tandetne z prześmiewczym opisem rzeczywistości nie przestaje intrygowad. Kicz, chod jest trudną formą wyrażania siebie, wciąż zyskuje na popularności. W czym tkwi sekret tego trendu? Podczas panelu spróbujemy dotrzed do źródeł tego zjawiska w muzyce.

16:15 – 17:45 Młode zespoły
Jak zaistnied na scenie muzycznej w dobie internetu?

XXI wiek to era zmian w odbiorze twórczości muzycznej. Walka z cyber-piractwem i umowy reklamowe na portalach społecznościowych nasuwają pytanie, czy w dzisiejszych czasach sprzedaż płyt kompaktowych to nadal wyznacznik sukcesu. Podczas panelu postaramy się odkryd, na ile wybicie się spośród innych to genialnie zaplanowane marketingowe rzemieślnictwo, a na ile łut szczęścia i co tak naprawdę pomaga młodym zespołom w walce o kawałek ziemi na rynku muzycznym.

Zobacz też inne wydarzenia

26-28.06.2015, Białystok, Halfway Festival21.05.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, Sóley10.06.2015, WARSZAWA, MIŁOŚĆ, SLOW MAGIC