Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » WYWIAD: 5 pytań do… Beacon

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

WYWIAD: 5 pytań do… Beacon

Beacon zgłębia mroczne zakątki słodkich melodii, zarówno uwodzicielskich, jak i nieco niepokojących. Thomas Mullarney III i Jacob Gossett łączą zwodniczo – urocze dźwięki z gatunku R&B, oszałamiająco zabarwiając je mroczną aurą. Mają na swoim koncie wiele tras (m.in. z Nickiem Murphym fka Chetem Fakerem), zimą wracają do Europy, by promować swoje ostatnie wydawcitwo, „Gravity Pairs”. Dzisiaj zagrają w warszawskiej Hydrozagadce.

1. Wasz aktualny nastrój…

Wspaniały! W końcu okiełznaliśmy nasz jet lag i korzystamy z dnia wolnego w pięknej wiejskiej okolicy w Holandii. Ostatniej nocy byliśmy w Kopenhadze i po koncercie spotkaliśmy się z przyjaciółmi ze Stanów, więc poczuliśmy się trochę jak w domu.

2. 5 lat temu byliście…

W trasie koncertowej promującej naszą EPkę, którą właśnie wydaliśmy – L1 EP. Odbyliśmy wtedy niesamowitą przejażdżkę po północno-zachodnim wybrzeżu w Ameryce Północnej między miastami takimi jak Portland i Vancouver, które są jednymi z naszych ulubionych miejsc do koncertowania.

3. Pierwszy utwór, w którym się zakochaliście, to …

Hmm, jakby sięgnąć wstecz, możnaby bardziej powiedzieć, który z utworów nas połączył – czyli każdy kawałek z albumu „Think Tank” Blur. Ta płyta wywarła na nas mega wpływ, często jej słuchaliśmy zaraz po tym jak poznaliśmy się w szkole artystycznej.

4. Wasz pierwszy występ…

Prawdopodobnie zagraliśmy go w galerii w szkole artystycznej lub innej alternatywnej przestrzeni. Większość naszych wcześniejszych koncertów nie odbywała się w typowych salach koncertowych, ale w przestrzeniach takich jak galerie, lofty, studia artystyczne itp. W naszym zespole były wtedy jeszcze dwie osoby – Thomas (klawisze,wokal) i Jacob (gitara). Jacob opuścił nas na jakiś czas, ale teraz wrócił i czujemy, że nasze koncerty dzięki niemu są o wiele głębsze!

5. Rzeczy, które zawsze robimy przed koncertem …

Tak naprawdę nie mamy żadnych rytuałów. Zagraliśmy razem już ponad 200 koncertów, więc naprawdę nie ma już wiele do powiedzenia (śmiech). Bardzo ważną rzeczą jest sprawdzenie baterii. Jeśli wszystko z nimi ok, to jesteśmy gotowi.

Zobacz też inne wydarzenia

7-9.07.2015, Katowice, OFF Festival 24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL 03.06.2015, SOPOT, KLUB SFINKS700, MOUNT KIMBIE/URBAN ZOO