LAIF » WYWIAD: Wooded City to festiwal przyjaciół

WYWIAD: Wooded City to festiwal przyjaciół

Przed Wooded City w Szczecinie, zadaliśmy kilka pytań ekipie organizującej festiwal.

Jak doszło do powstania Wooded?
Wszystko zaczęło się od imprez we Wrocławiu. Rafał najpierw zapraszał chłopaków jeszcze jako 3 Channels, potem już jako Catz ‚N Dogz. Kolejnym krokiem były imprezy pod szyldem Pets Recordings, a później Wooded. Pierwszy festiwal odbył się we Wrocławiu w 2015 ale wcześniej były też mniejsze imprezy w ramach projektu.

Skąd wzięła się nazwa Wooded?

Długo szukaliśmy nazwy, zbieraliśmy propozycje od zaprzyjaźnionych artystów i promotorów. W końcu padło na Wooded, bo jest to hasło najbliższe idei festiwalu, w którym budując scenografie, kluczowy element imprezy, dużą wagę przykładamy do wykorzystywania ekologicznych materiałów pochodzących głównie z recyklingu. W tym roku zamienimy centrum Szczecina, teren Łasztowni, w odrealniony świat, w większości zbudowany z drewna.

Mieliście przerwę, a potem z Wrocławia przenieśliście się do Szczecina. Dlaczego Szczecin?
Przede wszystkim dlatego, że Rafał (Rafał Cały, C&C Bookings, Wooded) przeniósł się z Wrocławia do Szczecina, a Grzesiek (Grzegorz Demiańczuk, Catz ‚N Dogz, Wooded) wrócił tutaj po kilku latach mieszkania w Berlinie. Poza tym chętne do współpracy było Miasto Szczecin, działamy przy festiwalu wspólnie. We Wrocławiu nigdy nie dostaliśmy wsparcia od miasta, a to bardzo ważne przy organizacji podobnej imprezy.

Wooded to festiwal organizowany przez przyjaciół, w line-upie kolejnej edycji pojawiają się osoby, które były u Was już wcześniej. Macie swoich ulubionych artystów z którymi współpracujecie?
To zdecydowanie festiwal przyjaciół. Jesteśmy blisko z wieloma artystami jak An On Bast, Jay Shepheard, Dj Steaw czy Das Komplex. Na Wooded zapraszamy również artystów, których sami chcieliśmy zobaczyć na naszej imprezie, a także tych, których polecać chcemy uczestnikom festiwalu. Soukie & Windish, Mira czy Margaret Dygas to postacie, których niełatwo usłyszeć, jeżeli nie jeździ się regularnie na imprezy do Berlina. Jeszcze z innej strony są zespoły jak The Dumplings czy WhoMadeWho, które po prostu nadają dodatkowego charakteru Wooded!

Opowiedzcie coś o nowej lokalizacji festiwalu.
Nowa Łasztownia to bardzo urokliwe miejsce na Bulwarach, tuż przy rzecze, w samym centrum Szczecina. Miasto intensywnie je rozwija i to widać. Oprócz imprezy na głównym terenie festiwalu, w ciagu dnia będzie działać również położona nieopodal na Wyspie Grodzkiej scena na plaży, która będzie całkowicie darmowa.

Planujecie coś nowego podczas tej edycji?
Wydaje nam się, że dla mieszkańców Szczecina cały festiwal będzie dużą nowością. Wcześniej odbywał się tu Boogie Brain, ale to był zupełnie inny format elektronicznej imprezy. My mamy strefę Wooded Kids, która będzie działać od godziny 12:00, a wstęp na nią będzie kosztował tylko 10zł (koszt cegiełki, dochód ze strefy Wooded Kids przeznaczony jest na rzecz Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie). Na pewno nowością będzie darmowy wstęp dla wszystkich osób powyżej pięćdziesiątego roku życia. Zależy nam, żeby utrzymać rodzinny charakter festiwalu. Wooded to nie tylko nocna impreza pełna dj’ów.

Jaki będzie Wooded City w 2019?
Mamy nadzieję, że jeszcze bogatszy w artystów z całego świata. Może dwudniowy? Cały czas się rozwijamy i mamy nadzieję, że również tak będzie z festiwalem. Na pewno zostaniemy w Szczecinie, bo tutaj mamy najlepsze warunki do działania. Póki co nie możemy się jednak doczekać Wooded City Szczecin 2018!

Więcej info o Wooded City.

Zobacz też inne wydarzenia

8-12.07.2015, Lublin, Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival27.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, WHOMADEWHO15.08.2015, Warszawa, Lost Pool