LAIF » ZJAWISKO: Polskie akcenty na legendarnym festiwalu Burning Man

ZJAWISKO: Polskie akcenty na legendarnym festiwalu Burning Man

To wyjątkowy rok, jeśli chodzi o festiwale. Niemal wszystkie zostały odwołane, a część z nich przeniosła się do świata wirtualnego. Tak uczynił również słynny Burning Man – ekscentryczne i wyjątkowe zjawisko wśród festiwali świata łączące muzykę z technologią, duchem ery hippie, ekologią i nową duchowością. Tegoroczna wersja online nosi nazwę „Multiverse i odbywała się od 30 sierpnia do 6-go września 2020.

Burning Man Project

Black Rock City zastąpiło virtual reality i szereg wydarzeń transmitowanych do sieci. Wcześniej powstała specjalna platforma Kidling, która pozwala się niejako zanurzyć w transmisji i poczuć wszystko swoimi zmysłami. Poprzez Kindling, uczestnicy festiwalu mieli do dyspozycji pięć spotów: Gather, Experience, Play, Co-Learn i Ignite. Każda z nich skupiała się na idei „live experience”. Na uczestników czekały wirtualne imprezy, występy, pokazy, uroczystości, panele i dyskusje. Uczestnicy mogli także pokazywać swoje prace, stroje, czy specjalnie zaaranżowaną przestrzeń.

Foxall

Legendarny Burning Man to również udział Polaków: w przedsięwzięciu brali udział RAIDHO oraz FOXALL.

Projekt Simona Mattsona RAIDHO to od kilku lat jedno z najciekawszych zjawisk na naszej scenie. Downtempowa elektronika z elementami orientalnymi i progresywnymi zyskuje coraz to więcej fanów. Co ciekawe, Raidho celuje nie tylko w polskie, ale głównie zagraniczne rynki. W ubiegłym roku brał udział w projekcie Carla Coxa Playground, latem ukazał się jego specjalny stream dla WooMoon Ibiza. Raidho działa od 2017 roku i już udało mu się znaleźć w TOP 40 najlepiej sprzedających się artystów na całym świecie w wg Beatport, w kategorii Electronica / Downtempo. Wydał ponad 14 utworów w Iboga Records, Otake Records, amerykańskich wytwórniach Sol Selectas Records, Pipe & Pochet lub niemieckich: Acker Records, 3000Grad i Bar25 Music.

Duet Foxall reprezentujący klub Smolna, również znakomicie poczyna sobie na scenie – i to międzynarodowej. Nagrywali dla słynnych labeli jak Underyourskin z Berlin czy Cosmic Awakings z ikonicznego dla sceny orientalnej Tulum. Produkują i remiksują, a ich skok do czołówki światowej sceny downtempo to tylko kwestia czasu.

Zobacz też inne wydarzenia

22.03.2015, WARSZAWA, STODOŁA, NATALIA PRZYBYSZ15.05.2015, WARSZAWA, KURORT NAD WISŁĄ, PAULA & KAROL06.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MØ