Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » ZJAWISKO: Świat gitar i syntezatorów Maxa Bravury!

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

ZJAWISKO: Świat gitar i syntezatorów Maxa Bravury!

Max Bravura to postać intrygująca. Debiutował kilka lat temu, przyjęcie EP’ki „How Bravura” pozwoliło zagrać mu na wielu scenach w Polsce i zagranicą. W ostatnim czasie intensywnie pracował nad nową muzyką, eksperymentował, szukał nowych brzmień. Owocem tego procesu jest album „Too Bravura”. To materiał, który powstał zespołowo, w większości nagrany na setkę, z niepowtarzalną indie-rockową energią. W większości po angielsku, ale również z polskimi akcentami, jak choćby ostatni singiel „Myśliwi”. Tuż przed wydaniem albumu (premiera już w najbliższy piątek!) Max dzieli się z nami piosenkami, które zmieniły jego życie, a przede wszystkim przedstawiają wszystko to, co najbardziej go w muzyce inspiruje i cieszy.

fot. Filip Zubowski

Duran Duran – Ordinary World 

To dla mnie uniwersalny utwór łączący quality hitu i tę „otuchowość”. Bardzo często do niego wracam.

King Gizzard And the Lizzard Wizard  – Sleep Drifter

King Gizzard polecił mi pare lat temu ówczesny bębniarz, Maciek –  i chwała mu za to. Są dla mnie inspiracją przez swoją nieustępliwość wydawniczą, eklektyzm i to jak świadomie budują australijską scenę podczas gizzfestow ect. Bardzo ludzkie groove’y i dużą przejrzystość pomimo takiego licznego instrumentarium

Hercules And the Love Affair – Blind

Tuż po premierze przesłuchałem tę płytę w całości chyba sto razy. Dla mnie cały album zabiera w szczególne „miejsce”.  Jest ascetycznie, prosto, a jednocześnie bogato i magnetycznie.

Ween – Mutilated lips

Jako wielbiciel sonicznych eksperymentów od lat jestem fanem Ween. Ten numer dla mnie, jak większość na tej liście, jest takim małym portalem. Ten akurat zabiera do psychodelicznej krainy jednym prostym efektem. Ween to nierealne brzmienie i zastrzyk wielu inspiracji.

Kate Bush – Wuthering Heights

Piosenka, która zawsze mi poprawia humor. Choć wolę nagrania Kate Bush z lat osiemdziesiątych, to ten utwór jest po prostu radością.

Replacements- unsatisfied

Trochę punkowo, trochę ponadczasowo. Z długiej listy produktów punkowych to jest mój zdecydowany faworyt.

Mild High Club – Homeage

Najbardziej magiczna piosenka ostatnich lat dla mnie. Wszystko jest wyraźne. Mega ruch.

Rolling Stones – Emotional Rescue 

Po prostu lubię ten kawałek. Rokrocznie jest w moim Top Of The Year na Spotify.

Air – Napalm Love

Cała płyta to niezły soundtrack na całe życie. Jako człowiek „ogień” odnajduje w tym nagraniu dużo spokoju. Air do dziś nie ma dla mnie konkurencji. Piękna cała płyta Pocket Symphony

The Beta Band – Human Being

Cala płyta Hot Shots II jest ekstra. Połączenie spokoju i naturalności. Jest w tym nagraniu pewna doza naiwności – dla mnie mocno potrzebna w tej czy innej formie w muzyce, która ma ze mną pozostać dłuższy czas.

Posłuchajcie kawałków z nowej płyty Maxa:

 

Zobacz też inne wydarzenia

24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL 13.06.2015, WROCŁAW, WOODED FESTIVAL 18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem