Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » Wydarzenia: Soundspace = Muzyka + Sztuka

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

Wydarzenia: Soundspace = Muzyka + Sztuka

 
SOUNDSPACE to scena muzyczna ARTLOOP Festival powstała głównie z myślą o miłośnikach muzyki alternatywnej bez ograniczeń gatunkowych. Program budowany jest w oparciu o wydarzenia z pogranicza sztuk i kontakt z artystami, którzy umiejętnie tworzą połączenia pomiędzy muzyką a sztukami performatywnymi, teatrem czy innymi sztukami wizualnymi. W programie przewidziane są zarówno koncerty, spektakle muzyczne, jak i eksperymenty audio-wizualne i inne działania z zakresu sztuki dźwiękowej. Do tej pory w ramach Soundspace wystąpili: Portishead, Laurie Anderson z performancem „Dirtday!”, Nouvelle Vague ze spektaklem „Dawn of Innocence”, Skalpel, Sławek Jaskułke z projektem „Chopin na 5 fortepianów”, Luomo, Pictorial Candi i Mary Komasa.

 

04 ARTLOOP

 

Do stworzenia autorskiego projektu kuratorskiego z pogranicza muzyki, sztuk wizualnych oraz sztuki dźwięku zaprosiliśmy Piotra Metza – uznanego dziennikarza muzycznego, który jest od 2 lat gościem Festiwalu i jego przyjacielem.
 

Kuratorka + producentka sekcji: Lena Dula

 

CHICKS ON SPEED 02

Chicks On Speed, fot. mat. prasowe

 

 

4.09.2015 | Klub Sfinks 700
ARTEXTRAVAGANZA prezentuje
EBONY BONES + CHICKS ON SPEED
 
Sekcja muzyczno-artystyczna ARTLOOP – Soundspace prezentuje niepowtarzalne wydarzenie pod nazwą: ARTEXTRAVAGANZA, które w nawiązaniu do hasła przewodniego festiwalu – Nocna Zmiana – eksploruje wątki na styku nocnego życia miasta, kultury klubowej, sztuki, kreacji i autokreacji. Zapraszamy do Klubu Sfinks, który od wielu lat stanowi miejsce spotkań bohemy, miłośników dobrej zabawy i wracamy do jego korzeni, czyli odważnego łączenia i synergii życia klubowego z życiem artystycznym. Na jedynych koncertach w Polsce wystąpią: legendarne performerki, kuratorki i aktywistki Chicks on Speed promujące nową płytę i show „Artstravaganza” oraz charyzmatyczna, transgatunkowa Ebony Bones. Występom będą towarzyszyły działania dj-skie.
ARTEXTRAVAGANZA to także okazja do przebieranek i metamorfoz zainspirowanych hasłem przewodnim wydarzenia oraz wyjątkowym, eklektycznym stylem naszych gwiazd, które wcielają w życie ideę artystycznej ekstrawagancji.

 

Informacje o artystach:
 
EBONY BONES
MILK & HONEY: PART 1 (RX-84)
 
Artystka Ebony Bones – brytyjska wokalistka i producentka o punkowym podejściu i karaibskich korzeniach czerpie z nadzwyczajnie szerokiej sieci wpływów, kierując się ciekawością oraz dynamicznym mieszaniem stylistyk i gatunków muzycznych. Ebony stała się globalnym obywatelem-trubadurem, współpracując i jeżdżąc w trasy z artystami i muzykami tak różnorodnymi jak Yoko Ono, Liquid Liquid’s Sal P, CeeLo Green, The Slits, Amadou & Mariam oraz muzycy z Symphony Orchestra of India. Po wydaniu Behold a Pale Horse w 2013 r. najnowszą perłą powstałą w tej kreatywnej kabinie pogłosowej jest kolejne EP: Milk & Honey: Part 1 (RX-84), czyli pulsujący mariaż surowego punk funku, smyczków disco podbijających groove oraz zapadających w pamięć śpiewnych melodii w numerach takich jak Oh Promise Land – wyrażającym współczesny dyskomfort w nowoczesnym świecie oraz apokaliptycznym dance punkowym hymnie Under The Blood Red Moon.
 
Więcej informacji:
www.iamebonybones.com
www.twitter.com/MISSEBONYBONES
www.vimeo.com/ebonybones

 
CHICKS ON SPEED
ARTSTRAVAGANZA
 

Pisarz Douglas Coupland opisuje nas, żyjących w post-Koonsowskim świecie, gdzie styl życia XXI wieku ma kuratorów, gdzie wszystko jest sztuką i każdy może być artystą, a nawet nie-sztuka domyślnie jest sztuką: ready-made! Prowokatorki w globtroterskim performansie, sztuce, muzyce, modzie i nowych mediach – Chicks on Speed (Alex Murray-Leslie i Melissa Logan) powracają z wymykającą się podziałom gatunkowym i zmieniającą formy ARTSTRAVAGANZĄ. Album oraz seria sześciu interaktywnych instrumentalnych aplikacji prezentują analogowe strategie rzemiosła połączone z cyfrową, ludzką interakcją z komputerem w zderzeniu muzyki pop, sztuki, aktywizmu i danych – ten album i międzynarodowa seria interaktywnych wystaw live-art i koncertów promujących ARTSTRAVAGANZĘ zapraszają publiczność Chicks on Speed do bycia PROSUMENTEM.

 
Więcej informacji:
www.chicksonspeed.com

 

Czas: 4.09.2015 | start godz. 22.00
Miejsce: Klub Sfinks 700 | Al. Mamuszki 1 | Sopot
Wstęp: 20-39 PLN
29 PLN – przedsprzedaż do 3.09
20 PLN – osoby przebrane w dniu wydarzenia
39 PLN – w dniu wydarzenia
 
Bilety dostępne w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, a w dniu wydarzenia w Klubie Sfinks.

Zobacz też inne wydarzenia

18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem 22-23.06.2015, Poznań, Warszawa, Nothing But Thieves 4.07.2015, Sopot, Zatoka Sztuki, Skin